ziołomiody, miód

Czym są ziołomiody i dlaczego warto je kupić?

Dom i ogród Zdrowie i uroda

W ostatnim czasie na półkach sklepowych pojawił się nowy produkt – ziołomiód. Jest to z pozoru miód, ale z dodatkiem ziół, które mają zbawienne działanie na organizm. Różnica pomiędzy miodem a ziołomiodem polega przede wszystkim na innym sposobie produkcji. Gdzie można kupić ziołomiód i ile kosztuje?

Ziołomiody – jak się je pozyskuje?

Ziołomiód nie jest zaliczany do tradycyjnych miodów. Choć oczywiście produkowane są one przez pszczoły, to jednak w głównej mierze cały proces leży w rękach pszczelarza. Normalny miód pszczoły pozyskują z miododajnych roślin. W przypadku ziołomiodów jest on pozyskiwany ze specjalnej mieszanki, którą przygotowuje człowiek.

Pszczelarz sam ustala w przypadku ziołomiodów, jak będzie smakować dany produkt i z jakich ziół zostanie pozyskany. Przygotowuje on specjalną mieszankę, która jest pożywką dla pszczół. Nie są to rośliny miododajne, dlatego też najczęściej dodaje się cukier, który przyciąga pszczoły. Ziołomiód jest produktem bardzo dobroczynnie działającym na organizm. W zależności od rodzaju można nim leczyć różne schorzenia i przypadłości.

Ziołomiody cena tego cudownego specyfiku

Z racji tego, że ziołomiód jest produkowany nieco inną metodą wymagającą więcej wysiłku, to ceny są trochę wyższe od tradycyjnych miodów. Jednak nie jest to majątek, zważywszy na zawartość, jaka znajduje się w słoiczku.

Ziołomiody ceny zależne są naturalnie od składników użytych do produkcji. Także w zależności od regionu wyprodukowania można spotkać się z różnymi kwotami. Najczęściej jednak za litrowy słoik trzeba zapłacić nieco ponad 50 złotych. Są także produkty znacznie droższe zawierające cenne i rzadkie zioła. Wiele produktów można kupić w pięknych zestawach w małych opakowaniach, które można podarować komuś w prezencie. Dzięki takiej kombinacji można popróbować różne smaki i zdecydować, który z nich warto spożywać na co dzień.

Ziołomiody sklep – gdzie można kupić te produkty?

Ziołomiody sklep – najczęściej są dostępne w sklepach, w których można kupić tradycyjny miód. Można go nabyć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Warto wybierać sklepy ze zdrową i naturalną żywnością, gdyż wówczas ma się pewność jakości kupionych tam produktów.

W całym kraju jest wiele sklepów z ekologiczną żywnością, w których dostępne są ziołomiody pochodzące z różnych regionów Polski.