uprawnienia SEP, szkolenie SEP

Jak zdobyć uprawnienia Sep?

Technologia Przemysł

Uprawnienia Sep są niezbędne, jeżeli mamy w planach pracę w charakterze elektryka lub osoby zajmującej się dozorem, lub eksploatacją urządzeń, sieci, instalacji elektrycznych, energetycznych lub gazowych. Gdzie zrobić szkolenie Sep? Ile to kosztuje i czy trudno jest zdać egzamin?

Szkolenia Sep online

Sep szkolenie ma na celu przygotowanie uczestnika do egzaminu. Kurs nie jest trudny i trwa zaledwie jeden dzień, nie jest także kosztowny, bo trzeba za niego zapłacić około 100 złotych. Tak, więc w zasadzie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Warto mieć takie uprawnienia, gdyż w tym wypadku mamy większe szanse na znalezienie pracy, przy czym nie są one bezterminowe, po 5 latach trzeba powtórzyć kurs i ponownie zdać egzamin. Dzieje się tak dlatego, że niezbędne jest stałe aktualizowanie wiedzy, zważywszy na to, że technologia rozwija się bardzo szybko.

Jaki kurs wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wzięcie udziału w szkoleniu z polecenia. To gwarancja, że kurs będzie prowadzony z zaangażowaniem i wyniesiemy z niego wiedzę, która przyda nam się na egzaminie. W dzisiejszych czasach nie musimy się ograniczać do miejsca swojego zamieszkania, gdyż takie szkolenia są prowadzone online, co oznacza, że możemy podjąć współpracę ze szkoleniowcem z drugiego końca kraju.

Pomocny może okazać się także internet, gdzie ludzie często wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz opiniami na temat danych firm, produktów i usług.

Jak wygląda egzamin Sep i ile kosztuje?

Szkolenia Sep online to spotkania jednodniowe, dlatego nie są drogie, trzeba będzie za nie zapłacić około 100-150 złotych. Droższy będzie egzamin, który kosztuje około 260 złotych. Jeżeli chodzi o formę egzaminu, to jest on przeprowadzany w formie ustnej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku komisja kwalifikacyjna wydaje państwowe świadectwo potwierdzające kwalifikacje.

Uprawnienia Sep są niezbędne, gdy chcemy pracować w branży związanej z elektryką, dlatego nie warto zwlekać z odbyciem kursu i przystąpieniem do egzaminu. Mając takie uprawnienia, na pewno będzie nam łatwiej znaleźć zatrudnienie. Chociaż pracodawca teoretycznie można nas wysłać i zasponsorować nam takie szkolenie, lepiej aplikować na dane stanowisko posiadając już takie kwalifikacje, wówczas będziemy mieć większe szanse na znalezienie pracy.