szczoteczka do zębów, dentysta

Korony i mosty porcelanowe – trwałe i efektowne

Zdrowie i uroda

Uśmiechać się trzeba niezależnie od wieku – ten mały gest sprawia, że jesteśmy nie tylko lepiej odbierani przez otoczenie, ale również samym sobie poprawiamy humor. Dlatego jeśli nasze uzębienie skutecznie powstrzymuje nas przed szczerym uśmiechem, to rozwiążmy ten problem na przykład z pomocą koronki na zęby Poznań.

Korony porcelanowe Poznań – co trzeba o nich wiedzieć?

Jest to jedno z najbardziej popularnych i wygodnych rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnianie braków w naszym uzębieniu. Korony porcelanowe Poznań można zastosować przy kliku ubytkach, jak i poważniejszych brakach w uzębieniu. Montuje się je na odpowiednio oszlifowanym naturalnym zębie, który uległ na przykład ukruszeniu, lub jeśli braki w uzębieniu na to nie pozwalają, to konieczne jest założenie implantu. Na tak przygotowane podłoże zakłada się korony porcelanowe Poznań, które imitują bardzo skutecznie naturalne zęby, lub większe mosty porcelanowe Poznań, gdy brakuje nam większej ilości zębów.

Korony i mosty porcelanowe Poznań – zalety

Są one jednym z najwygodniejszych rozwiązań, ponieważ zamontowane na stałe nie wymagają wyciągania, jak ma to miejsce w przypadku sztucznej szczęki i zazwyczaj wystarczają do końca życia. Tym samym nie trzeba się również obawiać, że będziemy czuć się z nimi źle na początku i konieczne będzie przyzwyczajanie się do tego faktu – mosty porcelanowe Poznań nie wywołują takich niepożądanych efektów ubocznych. Warto także dodać, że są one wyjątkowe, jeśli chodzi o estetykę uzębienia – wyglądają jak prawdziwe zęby zarówno pod względem koloru, jak i połysku, nie odróżniają się więc od naturalnych.

Jak montuje się koronki na zęby Poznań?

Koronki na zęby Poznań, jak wyżej zostało wspomniane, jeśli uzębienie na to pozwala, to zakłada się je na odpowiednio przygotowane naturalne zęby, a jeśli nie ma takiej możliwości, to na sztuczne implanty – wtedy taki zabieg składa się z kilku etapów i jest znacznie dłuższy. Bardzo ważne jest, aby naturalne zęby były zdrowe – próchnica dyskwalifikuje możliwość założenia koron porcelanowych.

Oczywiście koronę porcelanową dopasowuje się także pod względem kolorystycznym indywidualnie do każdego pacjenta – chodzi o to, aby była ona nie do odróżnienia wśród naturalnych zębów. Takie rozwiązanie jest więc trwałe i efektowne, ale również dość drogie, szczególnie gdy montujemy je na implantach.