zdrowe zęby, dentysta

Stałe protezy stomatologiczne – rodzaje i ceny. Co wybrać?

Zdrowie i uroda

Stomatolodzy zalecają, aby braki zębowe uzupełniać jak najszybciej. To nie tylko kwestia estetyki, lecz także komfortu i zdrowia. W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z różnych typów protez, w tym protez stałych. Na co warto się zdecydować?

Czym są stałe protezy stomatologiczne?

Stała proteza stomatologiczna to rodzaj protezy, która służy do uzupełnienia braków zębowych na stałe. Nie jest ona zatem wyjmowana i wkładana jak proteza ruchoma.

Protezy stałe mogą służyć do uzupełnienia pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Także mogą być one wykorzystane w przypadku bezzębia.

Zalety protez stałych:

  • estetyczny wygląd
  • wieloletnia trwałość
  • większy komfort
  • brak problemów w mówieniu, jedzeniu
  • łatwe utrzymanie protezy w czystości

Osobom chcącym skorzystać z obsługi protetyka Szczecin oferuje usługi protetyczne w szerokim zakresie.

Protezy stałe – rodzaje
Do protez stałych zaliczają się:

  • wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe
  • korony
  • mosty
  • licówki
  • implanty

W dziedzinie jak protetyka stomatologiczna Szczecin jest miejscem działalności gabinetów, które wykonują wszystkie z powyższych typów protez.

Jaką protezę stałą wybrać?

Wśród dostępnych typów protez stałych najlepszym wyborem będą implanty stomatologiczne. Mogą posłużyć do uzupełnienia jednego albo większej liczby braków.

Wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe sprawdzają się przy zniszczonych tkankach części koronowej i korzeniowej zęba, na przykład po leczeniu kanałowym. Gdy naturalna korona zęba jest całkowicie uszkodzona, można wymienić ją porcelanową.

Mosty pozwalają na uzupełnienie pojedynczych lub mnogich braków obok siebie. Most umieszczany jest nad brakiem na zębach filarowych – bocznych.

Licówki najczęściej stosowane są w celach estetycznych, na przykład wtedy, gdy ząb jest uszczerbiony, przebarwiony.

Gdzie można wykonać protezy stałe?

Protezy stałe można wykonać tylko prywatnie. W obszarze jak protetyka stomatologiczna Szczecin oferuje dostęp do wielu gabinetów, w których można otrzymać pełną pomoc w uzupełnieniu nawet całkowitego bezzębia.

Naprawa stałych protez zębowych
Pacjentom zainteresowanym usługą jak naprawa protez Szczecin oferuje szybki dostęp do specjalistów w tym zakresie, dlatego w razie uszkodzenia uzupełnienia nie trzeba czekać na pomoc.

Ile kosztują protezy stałe?
Ceny stałych protez stomatologicznych w Szczecinie rozpoczynają się od około 200 zł za licówkę kompozytową, natomiast kończą na ponad 5000 zł za protezę na implancie.

W ramach usługi jak naprawa protez Szczecin oferuje ją w cenie od 150 zł.

Pacjentom chcącym zasięgnąć pomocy protetyka Szczecin daje dostęp do gabinetów ze zróżnicowanymi cenami, dlatego najlepiej zapoznać się z ofertami na ich stronach internetowych.