Próchnica dotyka coraz młodsze osoby i czasami nawet prawidłowa higiena jamy ustnej nie zapobiega powstawaniu ubytków. Wiele osób wymaga leczenia kanałowego, które ratuje zęba przed usunięciem. Kiedy leczenie endodontyczne Wrocław jest zalecane? Ile kosztuje leczenie kanałowe Wrocław?
Leczenie kanałowe Wrocław – czym jest endodoncja?
Leczenie endodontyczne nazywane jest potocznie leczeniem kanałowym, czyli leczeniem chorób rozwijających się w tkankach i miazdze zębowej. Taka metoda jest stosowana w przypadku, gdy próchnica jest w stanie bardzo zaawansowanym i ciężko jest uratować zęba.
Leczenie kanałowe Wrocław polega na usunięciu martwej miazgi zębowej. Następnie poszerzane i odkażane są kanały, które wypełniane są specjalnym materiałem zwanym gutaperką. Najczęściej leczenie endodontyczne Wrocław wykonywane jest przy znieczuleniu miejscowym, a niekiedy z użyciem mikroskopu lub lupy.
Endodoncja Wrocław – kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?
Wiele osób niestety nie odwiedza regularnie gabinetu stomatologicznego, co prowadzi do wielu poważnych schorzeń związanych z uzębieniem. Próchnica rozwija się bardzo szybko i czasami przez długi czas nie daje żadnych oznak. Dlatego często dentysta chcąc uratować zęba, wybiera leczenie kanałowe.
Endodoncja Wrocław jest szeroką dziedziną stomatologii, a leczenie kanałowe Wrocław może być stosowane w różnych przypadkach. Przede wszystkim w przypadku zapalenia lub martwicy zębowej oraz przy złamaniu zęba przed wykonaniem korony stosuje się leczenie endodontyczne.
Leczenie kanałowe Wrocław – ile trwa i ile kosztuje?
Najczęściej leczenie endodontyczne odbywa się podczas jednej wizyty. Tylko w niektórych wypadkach niezbędne są wizyty dodatkowe. Najczęściej cały zabieg trwa maksymalnie dwie godziny. Jest to długi okres, jednak pacjent leży na specjalnym fotelu, a stomatolog siedzi za głową pacjenta, dzięki czemu każda z osób czuje się komfortowo w tej pozycji.
Cena zależna jest od paru czynników, ale najczęściej tradycyjne leczenie kosztuje około 400 złotych. Czasami leczenie wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań, które mogą spowodować wzrost kosztów. Zdarza się także, że niektóre zęby muszą być leczone przy użyciu mikroskopu, co również spowoduje wzrost końcowej kwoty. Bez względu na wszystko jednak warto ratować zęby, gdyż zawsze lepiej mieć własne niż sztuczne.