Płytki 3D

Zalety płytek trójwymiarowych

Dom i ogród

Kafelki 3D są coraz popularniejszym rozwiązaniem, które stosuje się w nowocześnie urządzonych domach. Służą do optycznego powiększania pomieszczenia, a także nadawania mu nietypowego charakteru, podkreślającego indywidualizm mieszkańców. Warto poznać zalety, którymi wyróżniają się płytki 3D do kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia.

Płytki 3D – czym się charakteryzują?

Są jeszcze osoby, dla których kafelki 3D są całkowitą nowością. Warto jednak podkreślić, że coraz częściej można spotkać je nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach z glazurą, ale nawet w marketach budowlanych. Płytki 3D do kuchni posiadają strukturę, która po ułożeniu na ścianie nie jest gładka, ale daje trójwymiarowy efekt. Dzięki temu linie faliste, żłobienia czy chropowata powierzchnia może wyglądać oryginalnie i zapewniać naprawdę ciekawy efekt w każdym wnętrzu. Kafelki 3D występują nie tylko w różnych wariantach pod względem struktury, ale także koloru. Płytki posiadają wyjątkową głębię i mocne barwy, dzięki czemu można podkreślić wystrój wnętrza czy kolor mebli.

Zalety płytek trójwymiarowych

Płytki 3D mają wiele zalet, dlatego coraz częściej wykorzystywane są do wykończeń ścian. Trójwymiarowy obraz, który tworzy powierzchnia płytek sprawia, że ściana przestaje być nudna, przyciąga wzrok i tworzy coś na kształt obrazu. Można nawet powiedzieć, że ceramika zaczyna specjalizować się w iluzji. Sporo w tym prawdy – odpowiednio dobrane płytki 3D mogą optycznie powiększać pomieszczenie lub dzielić je na części. Mogą również skrywać mankamenty pomieszczenia, odwracając od nich wzrok. Płytki 3D sprawdzą się wówczas, kiedy tapeta, drewno czy naturalny kamień nie może zostać wykorzystany. Wiele osób obawia się, że działanie wysokiej temperatury, wilgoci czy środków chemicznych może zniszczyć strukturę takich powierzchni. Płytki trójwymiarowe mogą z powodzeniem imitować kamień czy drewno, a do tego są bardzo odporne na wspomniane czynniki. Z tego powodu świetnie nadają się do wielu pomieszczeń, w tym także do kuchni i do łazienki.

Gdzie kupować płytki 3D?

Płytki 3D są coraz bardziej popularne w polskich domach, dlatego znajdują się w ofercie sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży glazury. Można je również spotkać w popularnych sklepach abudowlanych, gdzie jednak wybór jest nieco mniejszy. Jeśli ktoś ma wybrany typ płytek o określonej strukturze, można dokonać zakupów również przez internet. Wybór płytek jest spory, dlatego jeśli ktoś poszukuje określonego typu glazury trójwymiarowej, z pewnością je znajdzie.