dentysta, stomatolog

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

Zdrowie i uroda

Implanty zębów Toruń są używane do odbudowywania zębów w szczęce osoby, która pozbawiona jest zęba lub kilki. Jak wiadomo jeden implant zastąpić może jeden ząb, jednakże zastosowanie dwóch implantów daje możliwość odbudowy nawet do czterech zębów.

Kto decyduje się na implanty zębowe?

Osoby, które chcą odbudować swoje uzębienie, coraz częściej decydują się na implanty, które dzięki zaawansowanej technologii są rozwiązaniem bardzo trwałym. Wiele osób decydując się na implant, wybiera rozwiązanie kompleksowe, które polega na wszczepieniu kilku implantów po to, aby umożliwić osadzenie na nich mostu stomatologicznego, który służy do uzupełniania większej liczby zębów.
Dzięki temu pacjenci kompletnie pozbawieni zębów mogą cieszyć się z odbudowanego uzębienia. Implanty są tak wytrzymałe dlatego, że zrastają się z kością szczęki, dzięki czemu tworzą solidną podstawę dla sztucznych zębów. To właśnie na implantach osadzane jest sztuczne uzębienie a protezy lub mosty, które mocowane są na implantach, nie ześlizgują się i tym bardziej nie przemieszczają się w jamie ustnej. Takie rozwiązanie jest bardzo trwałe i polecane przez osoby, które zdecydowały się implanty.

Jak mocowane są implanty?

Implanty Toruń to możliwość zastosowania protez i mostów, które posłużą jako podstawa do większej liczby zębów oraz pojedynczych koron, które umieszcza się na implantach. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i uznawane za lepsze niż tradycyjne mosty czy korony. Zwykłe mosty i protezy uznawane są za rozwiązanie niekomfortowe, którego użytkowanie wiąże się z bólem wywoływanym otarciami, które mogą wynikać z tego, że krawędzie mostów lub protezy są źle spasowane. Co więcej, tradycyjne rozwiązanie może również zostać przymocowane do zębów po obu stronach przestrzeni powstałej po utracie zęba. Rozwiązanie to jest szczególnie chwalone ze względu na to, że nie trzeba szlifować lub też specjalnie przygotowywać miejsca do osadzenia sztucznego zęba. Decydując się na implanty Toruń, należy upewnić się, czy aby na pewno dziąsła są zdrowe, a struktura kości daje dobre wsparcie dla sztucznego zęba. Jak wiadomo, implanty trzeba starannie pielęgnować. Warto pamiętać o tym, aby regularnie stawiać się na wizyty kontrolne zębów. W przypadku osób dorosłych zaleca się wizyty co pół roku, jednakże w przypadku pojawienia się nawet delikatnego bólu należy jak najszybciej stawić się w gabinecie stomatologicznym.