dentysta, wizyta u stomatologa

Implanty zębowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zdrowie i uroda

Nie ma to jak naturalne zęby, niestety wraz z wiekiem rośnie ryzyko, że przed nami konieczność uzupełniania ubytków – dzieje się tak w wyniku różnych przyczyn, a najczęstszą jest nieodpowiednia higiena – utracony ząb można uzupełnić tylko sztucznym odpowiednikiem, którym może stać się implant zębowy – co trzeba wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Implanty zębów Gliwice – co trzeba o nich wiedzieć?

Implanty zębowe Gliwice to sposób na uzupełnienie jednego lub nawet kilku zębów w szczęce, ale to nie wszystko, ponieważ na implantach można również zamocować całą szczękę – potrzeba do tego kilku implantów – takie rozwiązanie jest trwałe i idealnie zastępuje naturalne zęby. Szczególną zaletę szczęki na implantach jest to, że nie trzeba jej zdejmować, a codzienna higiena jest taka sama jak przy naturalnych zębach. Ponadto same implanty zapobiegają zanikowi tkanki kostnej i wzmacniają pozostałe zęby. Jeśli więc zdarzyło nam się utracić zęba, to warto uzupełnić go za pomocą implantu – z czasem może stać się on idealną podporą dla większej ilości sztucznych zębów.

Implanty zębowe Gliwice – jak są wszczepiane?

Implanty zębowe Gliwice należy wszczepić w kości szczęki lub żuchwy – jest to zabieg, który przeprowadza się ze znieczuleniem, więc nie odczuwamy w trakcie jego trwania żadnych dolegliwości. Gdy zostanie on zamocowany w kości, to umieszcza się w nim specjalną śrubę gojącą, która ma przyspieszyć gojenie się rany. Zrastanie się implantu z kością zajmuje od 3 do 6 miesięcy, a po tym czasie mocowana jest na nim wybrana korona.

Po zabiegu, w którym zostały wszczepione implanty Gliwice, należy więc odczekać odpowiedni okres czasu, aby możliwe było zamocowanie na nich koron zębowych. Okres gojenia i zrastania się implantu z kością może być różny dla indywidualnego przypadku, ale ostatecznie implanty zębów Gliwice są trwałym i bardzo wygodnym rozwiązaniem, które zastąpi nam prawdziwe zęby praktycznie już do końca życia.

Czy implanty Gliwice są drogie?

Wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania, ponieważ jest ono nieco droższe od innych sposobów uzupełniania braków w uzębieniu. Warto jednak pamiętać, że implanty zębów Gliwice to zdecydowanie większy komfort dla osoby, która je nosi, a do tego bardzo trwały. Ponadto implanty Gliwice mogą różnić się ceną zależnie od producenta oraz materiału, z jakiego zostały wykonane -można więc wybrać nieco tańsze rozwiązanie.