remont, kasetony

Kasetony 3D – sposób na oryginalne wnętrze

Dom i ogród

Jak stworzyć niebanalne wnętrze, które będzie zachwycać detalami? Ciekawe rozwiązania warto wdrożyć już na etapie projektowania i wykończenia. Idealną płaszczyzną do eksperymentów są ściany – zamiast malować je na biało, wystarczy zastosować kasetony 3D, by osiągnąć efekt oryginalnego, modnego wnętrza.

Czym są kasetony ścienne 3D?

Ściany to ważny element wnętrza. Stanowią tło dla mebli i dekoracji, ale mogą też same w sobie stanowić ciekawy, przykuwający uwagę element. Istnieje wiele sposobów ich wykończenia. To nie tylko farby czy tapety, ale też zyskujące na popularności kasetony w wersji 3D.
Kasetony 3D na ścianę to specjalne, najczęściej wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, rzadziej z drewna, panele, które pozwalają stworzyć trójwymiarową dekorację ścienną. Występują w wielu wzorach i kolorach, są niedrogie i łatwe w montażu. Można stosować je w dowolnym pomieszczeniu i wykorzystywać do wielu różnych aranżacji. To niezwykle oryginalne, ale też wytrzymałe i ponadczasowe wykończenie ścian, które doda klasy dowolnemu pomieszczeniu.

Jak wykorzystać kasetony ścienne 3D do aranżacji wnętrza?

Z kasetonami 3D można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Ten niepozorny materiał wykończeniowy daje ogromne możliwości – można położyć go w całym pomieszczeniu albo na wybranej ścianie, świetnie nadadzą się także na zagłówek łóżka, wykończenie ściany telewizyjnej czy posłużą do wykonania oryginalnej dekoracji tylko na części ściany.
Doskonały efekt daje zarówno wykorzystanie jednego wzoru, jak i łączenie różnych modeli kasetonów ściennych 3d. Większość kasetonów 3d na ścianę nadaje się także do malowania, dzięki czemu kolor ściany można bez problemu dopasować do aranżacji całego wnętrza.

Gdzie kupić kasetony 3D na ścianę?

Zainteresowanie na kasetony ścienne 3D stale rośnie. Poszerza się również oferta: pojawiają się nowe modele, wzory, rodzaje wykończenia. Wielu producentów oferuje zarówno panele 3D imitujące skały czy drewno jak i wykonane z tworzywa modele do malowania farbą.
Poszukując wymarzonych kasetonów ściennych 3D, najlepiej wybrać się do sklepu budowlanego lub salonu dedykowanego tego typu panelom. Szeroką ofertę modnych kasetonów 3D na ścianę można znaleźć również w sieci. Zakupy online pozwalają na wygodne przeglądanie oferty, porównywanie wzorów, często istnieje także możliwość wizualizacji danego typu rozwiązania w konkretnym pomieszczeniu. Dzięki temu można zawczasu zobaczyć, jak bardzo efektowne i oryginalne jest to rozwiązanie.