stomatolog Poznań

Kilka faktów o stomatologii, które powinieneś znać

Zdrowie i uroda

Stomatologia staje się dzisiaj codziennością każdego z nas. W końcu jako mieszkańcy takich miast jak Poznań, coraz bardziej przejmujemy się swoim zdrowiem i wyglądem. Co warto szczególni wiedzieć odnośnie właśnie stomatologii oraz dbania o piękny uśmiech?

Próchnica może być dużo poważniejsza, niż się wydaje

No właśnie – każdy dentysta Poznań mówi, aby w żadnym wypadku nie bagatelizować nawet małego ubytku. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że niestety ubytek próchniczy raz – może zostać niezauważony a dwa – może przyczynić się do poważnych następstw.

Niektórzy z pewnością teraz powiedzą, że nie da się nie poczuć ubytku. Niestety jednak jest to możliwe, co potwierdzi z pewnością każdy stomatolog Poznań. Otóż jak najbardziej się to może zdarzyć, jeśli tylko ubytek nie naruszy miazgi zęba wypełnionej nerwami. Co oczywiście wcale de facto nie oznacza, że nie będzie on poważny. Jakie zaś są to t następstwa? Dość częstym powikłaniem nieleczonego ubytku jest ropień, który dodatkowo może dawać przetokę. Niestety każdy dentysta Poznań podkreśli także to, że zdarzały się nawet i przypadki sepsy.

Słowem – warto odbywać regularnie wizyty kontrolne i sprawdzać, czy na pewno stan uzębienia jest w porządku.

Na zdrowie zębów ma wpływ wiele czynników

Czasami wydaje nam się, że generalnie na nasze zęby wpływ ma tylko to, czy jemy słodycze, jaka klinika stomatologiczna Poznań nas leczy i czy myjemy zęby. Rzeczywistość jednak jest nieco inna. Przede wszystkim bardzo duże znaczenie bowiem ma to generalnie, co jemy, jak żyjemy. Przykładowo nie tylko należy nie jest słodyczy, ale również trzeba bardzo uważać na słodkie napoje gazowane.

Zdrowe zęby niekoniecznie od razu są ładne

Niestety żadna klinika stomatologiczna Poznań nie zagwarantuje nam tego, że wyleczenie wszystkich zębów spowoduje od razu to, że będą one idealnie ładne. Generalnie wyleczenie ich jest absolutnie niezbędne, niemniej niestety czasem będą potrzebne jakieś dodatkowe zabiegi . Jak dokładniej będą się one przedstawiały?

Otóż stomatolog Poznań może nam zaproponować, żebyśmy wybrali się do ortodonty wyrównać wadę zgryzu. Co więcej, może także on zaproponować różne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Pomiędzy nimi znajdą się chociażby np. licówki. Warto jeszcze dodać, że czasami stomatolog Poznań może również zaproponować wizytę u lekarza periodontologii, czyli specjalisty od chorób dziąseł i błony śluzowej, tudzież u protetyka albo chirurga.