zdrowe zęby, dentysta

Kto może leczyć zęby pod narkozą

Zdrowie i uroda

Leczenie zębów pod narkozą zalecane jest dla osób, które boją się leczenia pod klasycznym, miejscowym znieczuleniem. Co więcej dzisiejsza nauka określa taki strach jako dentofobia, czyli panika przed leczeniem zębów.

Leczenie zębów pod narkozą

Niekiedy leczenie zębów w narkozie jest koniecznością. Dotyczy to przede wszystkim osób, które są upośledzone, z którymi lekarzowi będzie ciężko utrzymywać kontakt w czasie zabiegu. Są to również osoby, które zmagają się z niektórymi chorobami, które uniemożliwiają leczenie dentystyczne w sposób tradycyjny. Leczenie pod narkozą chwalone jest głównie za to, że możliwe jest wykonanie kompleksowego leczenia za jednym zamachem. Ogranicza się w ten sposób liczbę korzystnych wizyt a także oszczędza się sporo czasu. Poza schorzeniami, które uniemożliwiają podanie narkozy, zabieg ten jest jak najbardziej bezpieczny i coraz chętniej wybierany przez pacjentów niezależnie od płci czy wieku. Jak wiadomo zabieg ten wymaga obecności nie jednego lecz dwóch lekarzy. Dentyście cały czas asystuje anestezjolog, który kontroluje stan uśpienia pacjenta. Często udział w zabiegu bierze również pielęgniarka anestezjologiczna, która pomaga w pracy anestezjologa.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem zabiegu lekarz prowadzący pacjenta musi przeprowadzić bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem po to aby dowiedzieć się czy aby na pewno osoba chcąca być leczona pod narkozą może zostać do niej dopuszczona. Dodatkowo dentysta musi dowiedzieć się czy pacjent nie cierpi na żadne niebezpieczne schorzenia, które mogą spowodować nieodwracalne skutki. Znieczulenie ogólnie to metoda, która jest coraz częściej wybierana przez pacjentów. Anestezjolog zadba o to aby pacjent otrzymał odpowiednią dawkę leków usypiających. Dzięki temu, że osoba na której przeprowadzany jest zabieg, zostaje wprowadzona w głęboki sen, nie odczuwa ona bólu w czasie trwania wszelkich czynności przeprowadzanych przez lekarza. Narkoza niweluje nawet odruchu obronne. Leczenie zębów pod narkozą Tychy trwać może nawet kilka godzin, w czasie których lekarz może wykonać wiele czynności leczniczych. Nie każdy gabinet gotowy jest do leczenia pod narkozą. Warto dowiedzieć się czy wybrana klinika oferuje tego typu leczenie. Jak wiadomo przeprowadzane ono może być tylko przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy specjalizują się w tego rodzaju leczeniu.