dentysta szczecin

Stomatologia estetyczna – co oferuje dentysta Szczecin?

Zdrowie i uroda

Stomatologia estetyczna to tak naprawdę bardzo szeroka grupa zabiegów dentystycznych, których podstawowym zadaniem jest oczywiście poprawienie wyglądu zębów. Najpopularniejszymi zabiegami jest nie tylko wybielanie zębów, ale również korygowanie zgryzu i uzupełnianie braków. Dzięki nowoczesnym technologiom doświadczona klinika stomatologiczna Szczecin, może zaoferować wiele skutecznych zabiegów z którymi warto dokładnie się zapoznać.

Skaling zębów – na czym polega?

Dobry dentysta Szczecin może zaproponować skaling zębów, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Pamiętać należy o tym, że nieusuwany na bieżąco kamień nazębny, może niestety stanowić bardzo duże zagrożenie dla zdrowia zębów. Kamień nie tylko sprzyja próchnicy i powstawaniu ubytków w uzębieniu. W wielu przypadkach powoduje on także krwawienie oraz różnorodne choroby dziąseł. Kamień bardzo często jest także jedną z głównych przyczyn nieprzyjemnych zapachów z ust. Kamień poddziąsłowy może doprowadzić także do osłonięcia szyjek zębowych, dlatego też mogą pojawić się poważne problemy z nadwrażliwościami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ze kamień nazębny może doprowadzić nawet do paradontozy, która w dłuższej perspektywie prowadzi niestety to stałej utraty zębów. Aby uniknąć tych i wielu innych problemów warto systematycznie odwiedzać stomatologa Szczcin i korzystać z dobrodziejstwa skalingu zębów.

Profesjonalne piaskowanie

Stomatolog Szczecin może zaproponować także piaskowanie, które z kolei polega na usuwaniu przebarwienia i osadów nazębnych. Dzięki piaskowaniu można uniknąć wielu nieprzyjemnych chorób dziąseł. Głównym zadaniem piaskowania jest oczywiście dokładne oczyszczenie zębów bezpośrednio z płytki nazębnej. Dzięki piaskowaniu stomatolog Szczecin, może dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, z którymi niestety nie poradzą sobie tradycyjne szczotki. Piaskowanie zębów jest doskonałym wyborem także dla tych osób, które chcą się pochwalić zdrowym i pięknym wyglądem. W dużej mierze to właśnie dzięki piaskowaniu można pozbyć się nieprzyjemnych dla oka przebarwień po papierosach lub kawie. Z piaskowania powinny skorzystać również te osoby, które na poważnie myślą o wybielaniu zębów.

Fluoryzacja i lakowanie

Nowoczesna klinika stomatologiczna Szczecin bardzo często oferuje fluoryzację i lakowanie. Pierwszy zabieg polega na wzmacnianiu szkliwa zębów, a drugi na dokładnym uszczelnianiu zębów. Dzięki lakowaniu można nawet w 95% wyeliminować próchnicę na powierzchni żujących. Jest to bezbolesny zabieg, dlatego też można go wykorzystać, aby oswoić dzieci z dentystami w Szczecinie.