dentysta, dbanie o zęby

Najlepszy dziecięcy stomatolog

Zdrowie i uroda

Dla dziecka, jak i rodzica wizyta u dentysty może oznaczać stres i negatywne emocje. Warto dziecko przygotować do wizyt stomatologicznych, ale także wybrać lekarza, który ma odpowiednie podejście do dzieci i chęci, aby przyjmować małych pacjentów. W ich przypadku duże znaczenie ma cierpliwość i umiejętność zajęcia pacjenta czymś na czas zabiegu. Nawet jeśli zabiegiem jest tylko prosty przegląd mlecznych zębów. Dlatego niezwykle istotne jest, aby dziecko oswoiło się z fotelem dentystycznym – w razie poważniejszych zabiegów podejdzie do nich bez większych, negatywnych emocji.

Najlepsza klinika stomatologiczna szczecin przyjmująca dzieci

Zanim umówi się na wizytę, warto dowiedzieć się, jakie podejście do dzieci, jako pacjentów ma konkretny stomatolog szczecin. Po pierwsze, nie każdy chce leczyć wiercące się, niezbyt współpracujące osoby. Jeśli dentysta o tym mówi, warto wysłuchać jego opinii. Dlatego sugestii, co do tego, który dentysta szczecin nadaje się najlepiej, warto poszukać wśród innych matek. Mogą to być spokrewnione osoby, ale doskonale sprawdzają się również wszelkie fora czy grupy internetowe. Jeśli chce się poznać bezpośrednią opinię innych rodziców, można zapytać w czasie odbierania dziecka ze żłobka czy przedszkola. Ma się wtedy pewność, że opinia jest prawdziwa, a stomatolog szczecin ma odpowiednie podejście do małego pacjenta. Przed wizytą można dowiedzieć się, czy klinika stomatologiczna szczecin oferuje jakieś udogodnienia typu ekran z bajkami. Pozwoli to przybliżyć dziecku gabinet i przygotować na pierwszą wizytę.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

Szczególne istotne jest zachowanie spokoju przez rodziców. Dziecko przejmuje od nich emocje i jeśli oni są zdenerwowani, także i ono będzie. Dlatego ważne jest, aby rodzice sami dawali dobry przykład – można zabrać młodego człowieka na wizytę kontrolną mamy lub taty. Idealnie sprawdzają się bajki lub książeczki wprowadzające tematykę dentysty. Przed wizytą można również pobawić się z dzieckiem w dentystę, zaglądać mu do buzi lub nawet kupić lusterko dentystyczne. Wszystko po to by dziecko, nie czuło się obco w momencie wizyty w nowym miejscu. Niezależnie jednak od przygotowań zdarza się, że dziecko musi odwiedzić dentystę kilka razy by w pełni oswoić się z miejscem. Dlatego każdy dentysta szczecin będzie zalecał regularne wizyty kontrolne, aby adaptacja przebiegała jak najłagodniej. Dzięki emu w przypadku konieczności wykonania zabiegów dziecko nie będzie musiało być wprowadzane w nowe miejsce w stresie.