dentysta, stomatolog

Leczenie zębów w narkozie – warto się na nie zdecydować

Zdrowie i uroda

Leczenie zębów w narkozie to pojęcie, z którym spotkało się wielu pacjentów. W przekonaniu sporej grupy osób, taka forma leczenia zębów jest droga i niebezpieczna dla zdrowia, dlatego nie każdy gabinet stomatologiczny Kraków ją oferuje. Nie jest tak. Nie każdy gabinet stomatologiczny Kraków oferuje leczenie zębów w narkozie, bowiem nie w każdym może pojawiać się anestezjolog, który musi być obecny przy takim leczeniu. Nie każdy gabinet dentystyczny Kraków z anestezjologami współpracuje, ale profesjonalna klinika stomatologiczna Kraków już tak.

Znieczulanie pacjenta

Gabinet dentystyczny Kraków, w którym leczy się zęby, po wprowadzeniu pacjenta w stan narkozy, nie ma łóżek szpitalnych czy oddziału OIOM, dlatego nie ma możliwości podania takiej narkozy, jaką dostaje pacjent przed operacją chirurgiczną. Klinika stomatologiczna Kraków to miejsce, gdzie narkozę podaję się dożylnie. Jest to łatwe i bezpieczne. W ten sam sposób podaje się lek, dzięki któremu pacjent się wybudza. Oczywiście nie ma konieczności kłucia żyły za każdym razem. Przed rozpoczęciem podawania narkozy, do żyły zakłada się wenflon, przez który można podawać wszelkie konieczne leki, by pacjenta utrzymać w stanie narkozy lub z niej go wybudzić.

Gabinet stomatologiczny Kraków to miejsce, gdzie narkoza kosztuje sporo

Jest to oczywiście fałsz. Koszt narkozy to często mniej niż pięćset złotych. Oczywiście w niektórych gabinetach ceny są wyższe, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by poszukać miejsca, gdzie leczenie zębów w narkozie wykonuje się o wiele taniej. Do kosztów narkozy doliczany jest sam koszt leczenia, zależny dokładnie od tego, jakie zęby dentysta w trakcie narkozy pacjenta wyleczył i na czym polegało to leczenie

W trakcie jednej narkozy można wyleczyć nawet wszystkie zęby

Warto pamiętać, że pacjent, któremu została podana narkoza nie czuje bólu i może być poddawany różnym formom leczenia stomatologicznego. Stomatolog może z powodzeniem w trakcie jednej wizyty, wyleczyć nawet wszystkie zęby pacjenta, bo ma świadomość, że nie będzie to dla niego wiązać się z przykrymi dolegliwościami. Takie leczenie wielu zębów jednak oczywiście kosztuje, dlatego warto, przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na taką formę leczenia, poprosić o wyliczenie wszystkich kosztów. Stomatolog na pewno najpierw obejrzy wszystkie zęby, zaznaczy, które są do leczenia i jak ono ma wyglądać, na podstawie cennika zaś wyliczy ogólny koszt leczenia w narkozie. Warto mieć taką wycenę, by po leczeniu nie dać się zaskoczyć kosztami. Znane są przypadki, gdy przedstawiane były pacjentowi tak wysokie koszty, ze ich zapłacenie od razu stawało się niemożliwe. Mając wycenę, można przygotować się finansowo i uniknąć takiej krępującej sytuacji. Przygotować do leczenia może gabinet stomatolgoiczny Kraków.