klinika stomatologiczna

Po czym poznać dobrego dentystę?

Zdrowie i uroda

Dzisiejsza stomatologia wręcz obfituje w profesjonalnych stomatologów. Niestety, pomiędzy profesjonalnym a dobrym specjalistą jest… olbrzymia przepaść. Jeśli profesjonalista nie będzie bowiem posiadał odpowiednich umiejętności społecznych, to nie będzie się też cieszył szacunkiem wśród pacjentów.

Dentysta Sosnowiec – profesjonalista czy społecznik?

Oczywiście trudno wymagać od dentysty, aby był np. psychologiem. Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie odpowiednich kompetencji zawodowych to nie wszystko. Dobry stomatolog w Sosnowcu obejmie pacjenta opieką, zrozumie go i – przede wszystkim – będzie kierował się jego dobrem. Karierowicz i profesjonalista będzie raczej ciągle krytykował, choć – prawdę mówiąc – pacjentowi z tzw. bólem raczej to nie pomoże. Z drugiej strony stomatolog musi ostrzec swojego pacjenta o grożącym mu niebezpieczeństwie utraty uzębienia. W końcu od tego on jest.

Nie wszystko da się zrobić!

Dobry stomatolog Sosnowiec będzie osobą, która od razu ostrzeże swojego pacjenta, iż nie wszystkie zabiegi mogą być przezeń zrealizowane. Dotyczy to zwłaszcza wyrywania słynnych ósemek i usuwania pozostałości korzeni, gdyż zabiegi te są często wykonywane przez chirurgów szczękowych. Istotną kwestią pozostaje również dobór odpowiednich procedur w leczeniu pacjenta. Jeśli ten ostatni zgłasza ból, to nie pozostawia się go z nim “na weekend”. Oczywiście jedynym sensownym rozwiązaniem będą tu dwie drogi – usunięcie zęba lub wyeliminowanie bólu.

Leczenie? Tak, ale nie zawsze!

Dobry dentysta Sosnowiec to osoba, która nie zmusza pacjenta do przyjęcia skomplikowanych i kosztownych procedur leczniczych. Taką formą leczenia jest np. tzw. leczenie kanałowe, które – niektórzy stomatolodzy – bardzo chętnie wykonują. Problem w tym, że nie każdego na nie stać, gdyż łączny jego koszt może nawet oscylować w granicach od jednego, do dwóch tysięcy złotych. Tak, czasami lepiej wyrwać ząb, niż go niepotrzebnie leczyć!

Dobry Stomatolog w Sosnowcu a kontakt z ludźmi

Jeśli stomatolog Sosnowiec faktycznie jest lekarzem z powołania, to będzie on wręcz uwielbiał kontakt z ludźmi. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż trudno w tej grupie zawodowej szukać osób zamkniętych w sobie lub introwertyków. Na szczęście dużo się zmieniło pod tym względem, chociażby w odniesieniu do lat 90. ubiegłego wieku.

Podsumowując, dobry stomatolog Sosnoiwec to osoba o szczerym sercu i odpowiednim podejściu do pacjenta. Dopiero na drugim miejscu są kwalifikacje, choć – co oczywiste – są one bardzo istotne przy wyborze specjalisty.