gabinet dentystyczny

Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

Zdrowie i uroda

Mało kto lubi chodzić do stomatologa. U niektórych bowiem leczenie dentystyczne jest mało przyjemne, niekiedy bolesne. Niestety wizyt u dentysty nie da się uniknąć. Dentysta Gdynia Orłowo powinien być przez każdego odwiedzany co najmniej raz na pół roku. W innym przypadku stan zębów będzie się pogarszać, co może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Warto leczyć swoje zęby

Dobry stan zębów to nie tylko piękny uśmiech czy też brak takich problemów jak ból zęba. To także brak ryzyka innych chorób, które mogą się rozpocząć od chorego zęba. Doskonałym przykładem jest tu choćby zakażenie organizmu. Ropny ząb może okazać się swego rodzaju bombą z opóźnionym zapłonem. Zakażenie z zęba i jego okolic może bowiem przenieść się na cały organizm, powodować stany zapalne, pogarszać stan narządów wewnętrznych, a nawet zagrozić życiu.

Leczenie zębów jest też ważne z innego powodu. Jeśli objawy chorobowe nie są za bardzo nasilone, dentysta Gdynia Orłowo szybciej dany ząb wyleczy. Zwlekanie spowoduje pogorszenie stanu uzębienia. Leczenie stomatologiczne będzie dużo trudniejsze i droższe, a stomatolog Gdynia Orłowo będzie musiał sporo się natrudzić, by doprowadzić bardzo zniszczone uzębienie do lepszego stanu. Niekiedy jedynym wyjściem w takich sytuacjach jest usunięcie chorych zębów i – na przykład – zastąpienie ich implantami, a to wiąże się z koniecznością wielu wizyt w gabinecie i niemałymi kosztami leczenia

Stomatologa nie należy się obawiać

Unikanie wizyt u dentysty jest spowodowane strachem przed bólem podczas leczenia zębów. Warto jednak pamiętać, że nie tylko klinika stomatologiczna Gdynia ale i indywidualnie przyjmujący stomatolog Gdynia Orłowo dysponuje szeregiem znieczuleń stomatologicznych. Podanie takiego znieczulenia przed rozpoczęciem leczenia dentystycznego daje pewność, że nie będzie bolało. Owszem, może zacząć boleć już po leczeniu, w chwili, gdy znieczulenie przestanie działać, jednak będzie to mniejszy ból, który można pokonać choćby tabletkami przeciwbólowymi.

Po wyleczeniu wszystkich zębów trzeba kontrolować ich stan

Po wyleczeniu wszystkich zębów, klinika stomatologiczna Gdynia nie powinna stać się miejscem omijanym z daleka. Odwiedzenie swojego dentysty raz na pół roku jednak wystarczy. Sprawdzi on zęby, jeśli zaś okaże się, że z którymś z nich pojawił się nowy problem, wyleczy go szybko i bezproblemowo..