dentysta

Problem: paradontoza. Jak leczy się zapalenie przyzębia?

Zdrowie i uroda

Zapalenie przyzębia, czyli paradontoza jest chorobą zapalną dotykającą tkanek przyzębia, która w skrajnych przypadkach może skutkować w utracie zębów. Jak przebiega leczenie paradontozy?

Pacjentom z paradontozą chcącym udać się do lekarza jak stomatolog Kraków proponuje usługi na najwyższym poziomie. Profesjonalne leczenie nowoczesnymi metodami dostępne jest w najlepszych prywatnych gabinetach dentystów w Krakowie.

Paradontoza – przyczyny i objawy

Do rozwoju paradontozy, czyli zapalenia przyzębia dochodzi na skutek nadmiernego odkładania się płytki nazębnej, która zmienia się w kamień nazębny. Może on następnie dochodzić do kieszonek dziąsłowych, powodując odsłanianie korzeni zębowych, rozchwianie zębów, a nawet ich wypadanie.

Na takie dolegliwości w większym stopniu narażone są osoby niedbające o higienę zębów, palące papierosy, ale również z obciążeniem genetycznym, u których w rodzinie także pojawiały się problemy z przyzębiem.

Objawy paradontozy:

  • krwawienie
  • zaczerwienienie
  • nadwrażliwość
  • cofnięte dziąsła
  • ruchomość zębów
  • ropna wydzielina, ropnie

Gdy zauważane są takie objawy, pomoże dentysta Nowa Huta w Krakowie to jedna z dzielnic, gdzie można się do niego udać. Osobom chcącym otrzymać jak najszybszą pomoc specjalisty jak stomatolog Kraków pozwala też na skorzystanie z błyskawicznego pogotowia stomatologicznego.

Leczenie paradontozy – metody

Metody leczenia paradontozy dobiera indywidualnie dentysta Kraków – są one uzależnione od stopnia zaawansowania choroby.

Skaling
W pierwszej kolejności stosuje się skaling, czyli mechaniczne usuwanie osadów – płytki i kamienia nazębnego. Zabieg ten można wykonać u każdego dentysty w Nowej Hucie. Polega on na wykorzystaniu urządzenia nazywanego skalerem, które powoduje oderwanie osadów ze szkliwa zębowego.

Kiretaż
Gdy kamień nazębny dochodzi do powierzchni korzenia zęba, konieczny jest kiretaż. To zabieg oczyszczania, który prowadzony jest na korzeniu zębowym. Dodatkowo konieczne może być uzupełnienie ubytków kości preparatami kościozastępczymi. Kiretaż prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje dolegliwości bólowych.

Osobom chcącym udać się w tym celu do lekarza jak dentysta Nowa Huta także umożliwia skorzystanie z tego zabiegu.

Antybiotykoterapia
W paradontozie stosuje się też antybiotyki, które mają na celu zmniejszyć stan zapalny wywołany przez chorobotwórcze bakterie. Antybiotykoterapię stomatolog w Krakowie zaleca głównie u pacjentów z deficytami odporności, w poważnych stanach chorobowych.

Z dokładnymi ofertami gabinetów w kategorii dentysta Kraków wykonujących leczenie przyzębia można zapoznać się online.