wizyta w klinice dentystycznej, stomatolog

Stomatologia zachowawcza

Zdrowie i uroda

W obecnych czasach próchnica zębów to najczęstszy problem w zakresie stomatologii zachowawczej. We Wrocławiu bez problemu można uzyskać estetyczne wypełnienia zębów. Leczenie zachowawcze pozwoli nam uniknąć przykrych powikłań w jamie ustnej.

Stomatologia zachowawcza Wrocław

We Wrocławiu znajduje się gabinet stomatologiczny, w którym można leczyć próchnicę zębów oraz wiele innych schorzeń. W gabinecie przywiązywana jest szczególna uwaga do tego, żeby leczenie było bezbolesne oraz prowadzone w przyjaznej atmosferze. Na miejscu stosowane są wypełnienia, które przywrócą estetykę zębów. Personel medyczny korzysta z nowoczesnych technologii. Dzięki temu wszelkie usługi oferowane są na najwyższym poziomie. Z tego powodu warto leczyć próchnicę zębów w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu. To miasto oferuje bardzo dużo w zakresie stomatologii zachowawczej.

Leczenie stomatologiczne we Wrocławiu

We Wrocławiu pacjenci mogą liczyć na specjalistyczne porady stomatologiczne oraz na leczenie próchnicy niepowikłanej – bez reakcji ze strony miazgi. Ponadto można liczyć na kosmetyczną odbudowę złamanego zęba, a także leczenie nadwrażliwości zębów. W przypadku długo rozwijającego się oraz nieleczonego procesu próchnicowego pacjenci będą mogli liczyć na leczenie kanałowe zębów.

Wypełnienia światłoutwardzalne – czy warto je założyć?

Warto zaznaczyć, że jednym ze sposobów uzupełnienia ubytków w zębach będzie zastosowanie wypełnienia światłoutwardzalnego. Jest to ostatni etap w leczeniu zębów. Tego typu plomba zapewni głównie walory estetyczne. Ponadto jest to skuteczne zabezpieczenie odbudowanego zęba. Zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie. Wiele osób zastanawia się, czym są wypełnienia światłoutwardzalne. Warto podkreślić, że jest to wypełnienie zęba przy zastosowaniu specjalnej plomby dentystycznej pozwalającej uzupełnić wszelkie ubytki w zębach, które powstały przez próchnicę bądź leczenie stomatologiczne. Trzeba też wspomnieć o tym, że jedną z metod takiego procesu będzie wypełnienie światłoutwardzalne – mowa tutaj o uzupełnieniach plastycznych, które aplikowane są do powstałego ubytku w zębie pacjenta. Ponadto takie uzupełnienia modelowane są we właściwy sposób, a kolejno utwierdzane światłem przy zastosowaniu lampy polimeryzacyjnej. Do tego celu często stosowana jest lampa halogenowa bądź ksenonowa. Stomatologia zachowawcza Wrocław pomoze w profilaktyce, a w razie potrzeby zapewni kompleksowe usługi.