powidła śliwkowe, zdrowe soki

Cudowne lekarstwo na różne dolegliwości

Dom i ogród Zdrowie i uroda

Syrop z mniszka lekarskiego ma mnóstwo witamin i mikroelementów. Mniszek rośnie na skraju drogi i w okolicznych lasach, jest uznawany jako chwast. Niestety ludzie go nie doceniają i często nie wiedzą, że ta roślina jest lekiem na wiele dolegliwości. W porze wiosennej lub w lecie te charakterystyczne żółte kwiaty można dostrzec wszędzie. Mniszek lekarski jest bardzo ceniony na całym świecie, a wszystkie części tej rośliny, czyli łodyga, liście, kwiat i korzeń są bardzo zdrowe i jadalne.

Zastosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski, a głównie syrop z mniszka lekarskiego sklep zielarski jest dobrym wyborem na zakupy dla każdego. Z rośliny tej produkuje się wiele ciekawych specyfików takich jak kawa, sok, dżemy, tabletki, miody, toniki. Mniszek ma działanie przeciwzapalne i przeciwcukrzycowe, a także przeciwmiażdżycowe.
Wyleczy kaszel i chrypkę, a także wszelkie stany zapalne jamy ustnej. Syrop ten jest prosty do zrobienia i wykona go każdy amator. Warto pić ten cenny sok zimą, gdy nasz organizm potrzebuje więcej składników mineralnych i odżywczych. Osoby, które dbają o linię mogą pić ten zdrowy sok i poczują różnice już po pierwszych łykach tego cennego eliksiru.

Pyszna herbata z dodatkiem mniszka lekarskiego

Wielu ludzi dodaje zamiast cukru do herbaty lub lemoniady trochę soku z mniszka. Bardzo dobrze oczyszcza taka herbatka organizm z toksyn i dodaje energii na cały dzień. Niestety wiele osób nie zna tego zioła ani jego właściwości. W dawnych czasach nasze babcie i mamy wykorzystywały zioła mniszka do leczenia i oczyszczania ran, a także podczas choroby grypy, bolesnych miesiączek i jako naturalny antybiotyk. Dawno temu podczas wojen i walk brakowało lekarstw i ludzie leczyli się sami tym co rośnie na polach i łąkach. Zmielony korzeń mniszka można dodać do jogurtu lub mleka, a także dodać do zupy jako dodatek. Korzeń z mniszka ma orzechowy smak i można odczuć w tym napoju lekką gorycz. W fabrykach są wykonywane różne wyroby kosmetyczne z tej rośliny, można kupić mydła i inne kosmetyki z dodatkiem mniszka lekarskiego. Zdrowy syrop z mniszka lekarskiego cena jego jest dość niska w porównaniu z innymi produktami zielarskimi.
Warto także podczas naszych odwiedzin w sklepie ziołowym zasięgnąć porady sprzedawcy, który może nam przybliżyć właściwości i zastosowanie niektórych ziół, a jego doświadczenie w tej dziedzinie może nas mile zaskoczyć.