implant, uzupełnianie zębów, dentysta

Uzupełnianie uzębienia przy pomocy koron i mostów

Zdrowie i uroda

W stomatologii istnieje sporo rozwiązań dla osób, które musiały wyrwać swoje zęby z powodu rozwiniętej próchnicy lub utraciły je w wyniku urazu. Pojedyncze braki w uzębieniu można uzupełnić przy pomocy koron porcelanowych Poznań. Gdy brakuje kilku zębów można założyć most porcelanowy Poznań. O tym, jak w szczegółach przedstawiają się oba te rozwiązania, przeczytasz poniżej.

Koronki na zęby Poznań

Koronki na zęby Poznań to nakładki, które umieszcza się na własnych zębach lub implantach. Wyglądają jak naturalne zęby i gdy są dobrze dobrane pod względem wielkości i koloru nikt nie jest w stanie poznać, że to sztuczne zęby.

Stosuje się je wtedy, gdy własny ząb pacjenta jest mocno zniszczony, ukruszony lub złamany. Korony można założyć także wtedy, gdy na zębach występują znaczne przebarwienia, które trudno usunąć przy pomocy wybielania.

Najpopularniejsze z nich to korony porcelanowe Poznań. Dzięki nim można odbudować zniszczone uzębienie a nawet nieco poprawić sam wygląd zębów, poprzez nadanie koronom określonego kształtu i koloru.

Trwałość koron porcelanowych szacuje się na około 5 lat. W praktyce jednak zdarza się, że wytrzymują znacznie dłużej. Korony, w odróżnieniu od naturalnych zębów, nie ulegają przebarwieniom. Może pojawić się na nich kamień lub osad, ale łatwo je usunąć przy pomocy podstawowych zabiegów higienicznych.

Korony mocowane są na pozostałości naturalnych zębów, które najpierw leczy się kanałowo albo na implantach. W pierwszej kolejności pacjent otrzymuje koronę tymczasową, która wykonana jest z akrylu. Gdy stomatolog otrzyma od protetyka właściwą koronę mocuje ją na zębie przy pomocy kleju stomatologicznego.

Mosty porcelanowe Poznań

Kiedy pacjentowi brakuje kilku zębów może uzupełnić je za pomocą narzędzia, które nazywa się most porcelanowego Poznań. Oprócz koron zębowych to najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które nie miały możliwości zachowania własnych zębów.

Most mocuje się na zębach filarowych – z jednej i drugiej strony brakującego uzębienia muszą znajdować się zęby, które są szlifowane i na nich osadza się most. W praktyce most składa się z kilku koron, które osadza się na zębach filarowych.

Zęby filarowe muszą być na tyle mocne, by wytrzymały dodatkowe obciążenie. Same mosty porcelanowe zrobione na metalowej podbudowie są estetyczne i wytrzymałe. Dobrze wykonany most protetyczny może wytrzymać do 20 lat.

Nawet utrata jednego zęba stanowi poważny ubytek. Powoduje to nie tylko dyskomfort podczas przeżuwania pokarmów, ale może także przyczynić się do zmiany rysów twarzy. Poza tym jest przyczyną szybszego ścierania się sąsiednich zębów. Dlatego też warto rozważyć protetyczne uzupełnienie nawet przy jednym brakującym zębie.