dbanie o zęby, dentysta

Leczenie u protetyka

Zdrowie i uroda

Protetyk to specjalista, który ściśle współpracuje ze stomatologiem nad tym, aby uzupełnić luki zębowe w łuku zębowym pacjenta, poprawiając w ten sposób funkcjonowanie zgryzu i niwelując inne problemy związane z brakiem zębów. Czym dokładnie zajmuje się protetyk Sosnowiec? Jak znaleźć dobrego protetyka? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Protetyk Sosnowiec

Protetyk to specjalista, który musi ukończyć szkołę medyczną, podczas której zdobywa umiejętności i kwalifikacje potrzebne do wykonywania prac protetycznych. Mowa tutaj na przykład o protezach, koronach zębowych czy całych zębach, które następnie montowane są implantach. Protetyka Sosnowiec to nowoczesna dziedzina wiedzy, w której istotne są między innymi zdolności manualne. Niektórzy protetycy to również lekarze stomatolodzy, którzy dodatkowo posiadają umiejętności i kwalifikacje protetyka.

Protetyka Sosnowiec

Przeciętny pacjent rzadko spotyka się z protetykiem, ponieważ to lekarz stomatolog współpracuje z tym specjalistą. Współpraca polega na tym, że lekarz zbiera odciski gipsowe szczęki pacjenta, na podstawie których protetyk wykonuje następnie uzupełnienie. To praca wymagająca sporej precyzji, ponieważ wszystko musi być wykonane idealnie, aby zęby pasowały pacjentowi i były dla niego wygodne. Poza tym zęby powinny też dobrze prezentować się wraz z naturalnymi zębami pacjenta. Dlatego też od precyzji i zaangażowania protetyka zależy nie tylko wygoda i funkcjonalność uzupełnionych zębów, ale również to, jak pacjent będzie się z nimi czuł.

Protezy zębowe Sosnowiec

Czym dokładnie zajmuje się protetyk? Może wykonywać protezy zębowe Sosnowiec, zarówno ruchome, jak też mocowane na stałe. Będą one idealnie dopasowane do łuku zębowego pacjenta, aby było mu wygodne podczas użytkowania. Poza tym protetyk wykonuje również korony zębowe oraz całe zęby mocowane na implancie. Ile kosztują zęby wykonane przez protetyka? Wszystko zależy głównie od materiału, na którym działa protetyk. Najdroższe są uzupełnienia z porcelany, która z jednej strony jest najbardziej odpornym i trwałym materiałem, a z drugiej daje najlepsze efekty wizualne. Decydując się na takie uzupełnienie, możemy czuć się swobodnie, ponieważ zęby wyglądają jak naturalne. To dyskretny i bardzo estetyczny sposób uzupełnienia luk w łuku zębowym.