dentysta

Uzupełnienia protetyczne – dlaczego warto je wykonywać?

Zdrowie i uroda

Brak choćby jednego zęba może powodować wiele problemów, przy czym nie są to tylko kompleksy i kłopoty estetyczne. Wielu osobom, na przykład w podeszłym wieku, braki w uzębieniu niespecjalnie przeszkadzają, szczególnie gdy znajdują się w niewidocznych miejscach. Jednak stomatolog Kraków może wskazać argumenty świadczące o tym, jak ważne jest wykonywanie uzupełnień protetycznych.

Ważna kwestia estetyki

Nie brakuje osób, które nie zwracają większej uwagi na swój wygląd i nie przeszkadzają im nawet braki w uzębieniu. Jednak tylko wydaje im się, że to w niczym nie przeszkadza. Percepcja takich osób jest bardzo zła, ponieważ braki w uzębieniu to jeden z najgorszych defektów wyglądu. Jasno świadczy o niedbałości, a także bywa kojarzony z nizinami społecznymi. Już choćby z tego względu warto skorzystać z usług protetycznych, jakie może zaproponować dobry dentysta Kraków, a jest to tylko jeden z wielu powodów.

Wygodne przeżuwanie pokarmów

Choć może się wydawać, że strata jednego zęba nie ma wielkiego wpływu na tę kwestię, wiele osób przekonało się już, że powoduje to znaczny spadek komfortu żucia. Kiedy zaś brakuje większej liczby zębów, może zdarzyć się tak, że pokarmy nie będą przeżuwane odpowiednio dokładnie. Stąd osoby mające takie problemy często uskarżają się na dolegliwości gastryczne. Poza tym braki w uzębieniu zwykle powodują, że nie można jeść niektórych pokarmów i trzeba odmawiać sobie takich, które się lubi. Dentysta Nowa Huta może łatwo rozwiązać ten problem, np. wykonując protezę.

Inne problemy

Już brak jednego zęba może prowadzić do przesuwania i przez to krzywienia się sąsiednich zębów. Jeśli zaś braków jest więcej, mogą pojawiać się problemy z wymową, zapadanie się dziąseł i przez to zmiana rysów twarzy – osoby, którym brakuje wiele zębów, seplenią, mają zapadnięte policzki czy nienaturalne ułożenie ust. Sprzyja to też szybszemu starzeniu się, gdyż skóra, tracąc podparcie, wiotczeje, a także oczywiście zmienia wygląd twarzy na niekorzyść.
Na pewno więc warto sprawdzić, co do zaproponowania w tej kwestii może mieć dentysta Nowa Huta, szczególnie że współczesne uzupełnienia protetyczne są bardziej estetyczne i wygodniejsze niż wiele osób wie. Powodem zwlekania z wstawieniem zębów są często właśnie obawy, że sztuczne zęby będą jeszcze bardziej niewygodne niż braki w uzębieniu. Dobry dentysta Kraków jednak jest w stanie każdemu pacjentowi dobrać odpowiednie dla niego uzupełnienie – a warto pamiętać, że możliwości jest wiele. Są to nie tylko korony, mosty czy protezy różnego rodzaju. Stomatolog Kraków może też wykonać implanty. Są one kosztowne, ale zdecydowanie warte swojej ceny.