zdrowe zęby, dentysta

Czy warto wykonać implanty zębów?

Zdrowie i uroda

Każda osoba, która straciła ząb lub większą liczbę zębów, prawdopodobnie stanie przed wyborem uzupełnienia protetycznego. Nie zawsze jednak pod uwagę brane są implanty zębowe Poznań, gdyż wiadomo, że jest to koszt rzędy kilku tysięcy złotych, a więc znacznie wyższy niż w przypadku wszystkich innych, pozostałych sztucznych zębów. Wydaje się jednak, że warto ponieść ten wydatek.

Przede wszystkim naturalność

Różne uzupełnienia protetyczne mocuje się na różne sposoby – protezy przykleja się czy wpasowuje za pomocą specjalnej części podniebienia, mosty oparte są na sąsiednich zębach, a wkłady koronowe – przyklejane klejem. Implanty Poznań naśladują zaś swoją budową naturalne zęby i to przede wszystkim w tym tkwi ich wielka siła. Metalową, zwykle tytanową, śrubę wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy i czeka, aż zrośnie się ona z kością, co tworzy idealne zastępstwo naturalnego korzenia. Dopiero na takiej podstawie mocuje się łącznik i koronę, czyli tę część zęba, która wystaje nad dziąsło. Taka budowa sprawia, że implanty zębów Poznań wyglądają identycznie jak prawdziwe zęby, a jeśli zdolny i zaangażowany stomatolog postara się przy wykonywaniu korony, tylko lekarz będzie w stanie odróżnić implant od prawdziwego zęba. To powoduje, że na rozwiązanie to decydują się przede wszystkim osoby młode, którym zależy na wyglądzie i które nie chcą, by ktoś wiedział, że mają sztuczny ząb czy zęby – czemu trudno się dziwić.
Poza tym taka budowa implantów zębowych w Poznaniu powoduje, że dają one także naturalne odczucia. Są też niezwykle wygodne i w pełni stabilne – nie ma mowy o ich chwianiu się czy, co gorsza, wypadaniu, co niestety wcale nie jest rzadkością w przypadku innych uzupełnień protetycznych.

Nieprzeciętna trwałość

Jeśli ktoś uważa, że implanty Poznań nie są na jego kieszeń, powinien uświadomić sobie, że jest to jedyne uzupełnienie protetyczne, które prawie nigdy nie wymaga zmiany, podczas gdy korony, protezy czy mosty wymienia się na nowe nawet co kilka lat. Poza tym mogą one tracić estetyczny wygląd, a także poddawać się uszkodzeniom. Implanty zębów Poznań dożywotnio zachowują swój wygląd i estetyczną prezencję. To powoduje, że koszt ich wykonania w ostatecznym rozrachunku wcale nie jest taki wysoki, szczególnie że implanty zębowe Poznań zwykle kosztują około 4 tysięcy, a dobra proteza czy most – minimum połowę z tej sumy (a wymieniać je trzeba nawet co np. 5 lat!).