szczoteczka do zębów

Zawód lekarza ortodonty

Zdrowie i uroda

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się ortodonta Gdynia Orłowo oferuje naprawdę wiele opcji. Główną kompetencją ortodonty jest oczywiście zakładanie aparatu nazębnego pacjentowi. Jest to specjalista, który służy pomocą nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym.

Wizyta u ortodonty

Należy pamiętać, że u dzieci łatwiej jest wyeliminować wady zgryzu. Dzieci od 8 do 13 roku życia mogą stosować jeszcze aparat ruchomy, który zakłada się jedynie na noc lub dzień. Uzębienie jest naszą wizytówką, dlatego warto o nie zadbać. Chodzi tu nie tylko o codzienne szczotkowanie zębów, ale również leczenie ortodontyczne. Na estetykę uśmiechu negatywnie wpływają wady zgryzu. Korekcja ortodontyczna jest dla osób, u których zęby górne nie dotykają dolnych lub wręcz przeciwnie – całkowicie zakrywają zęby dolne. Im wcześniej zdecydujesz się na leczenie ortodontyczne tym lepiej, ale należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno. Gdy wada zgryzu utrudnia codzienne funkcjonowanie to warto zdecydować się na aparat ortodontyczny Gdynia jest miejscem, gdzie działa wiele profesjonalnych gabinetów ortodontycznych. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wizyta u dentysty nie różni się mocno od wizyty u ortodonty.

Leczenie ortodontyczne

Podstawą jest oczywiście dokładne wyszczotkowanie zębów przed wizytą. Oczywiście lepiej poczekać do całkowitego wyleczenia ubytków, ale nie jest to wcale konieczne. Plomby można założyć także wtedy, gdy już decyzja o noszeniu aparatu zostanie podjęta. Ważne, żeby lekarz ortodonta miał dobry pogląd na wszystkie zęby oraz kość twarzową czaszki. W tym celu wykonuje się zdjęcia RTG. Obecnie mamy dużo większe możliwości niż kiedyś, dlatego warto z nich korzystać. Najlepiej wcześniej poczytać opinie i udać się do renomowanego ortodonty. Można wyróżnić aparat ortodontyczny Gdynia stały oraz ruchomy. Aparat ruchomy nosi się kilkanaście godzin dziennie, natomiast aparat stały jest noszony ciągle. Dla dzieci w wieku 8-13 lat przeznaczony jest aparat ruchomy. Należy pamiętać, że dostęp do przestrzeni międzyzębowych jest skutecznie blokowany przez zamki ortodontyczne. Dlatego najpierw należy usunąć kamień nazębny. Lakierowanie fluorem również jest przydatne, ale nie zawsze się je wykonuje. Musisz często odwiedzać gabinet ortodontyczny, gdy już zdecydujesz się na leczenie. Może się również okazać, że potrzebna będzie ekstrakcja zęba.