wizyta u dentysty, stomatolog

Klinika stomatologiczna Kraków – kompleksowe dbanie o zęby

Zdrowie i uroda

Gabinet stomatologiczny Kraków to miejsce, w którym można z należytą starannością zadbać o dobrą kondycję jamy ustnej i skutecznie leczyć powstałe na zębach zmiany. Jakie usługi oferuje? Z czym można zgłosić się do lekarza dentysty? Czy stomatolog jest w stanie rozpoznać schorzenia ogólnoustrojowe?

Klinika stomatologiczna Kraków – działania profilaktyczne

Każdy wie, że zdrowie zębów zaczyna się od odpowiednio przeprowadzanej pielęgnacji jamy ustnej. Szczotkowanie, usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych i używanie specjalnego płynu do płukania to podstawy, które powinny stać się nawykiem. Działania profilaktyczne można też przeprowadzać pod okiem specjalisty. Gabinet dentystyczny Kraków oferuje swoim pacjentom możliwość zapoznania się z zasadami odpowiedniego czyszczenia jamy ustnej, dzięki czemu domowe dbanie o zęby staje się jeszcze bardziej skuteczne i dokładne. Dodatkowo, można tam skorzystać z zabiegu higienizacji zębów, który oczyszcza szkliwo z kamienia i osadu, przez co bakterie nie gromadzą się na powierzchni zębów.

Gabinet dentystyczny Kraków – zakres usług

Oprócz profilaktyki klinika stomatologiczna Kraków specjalizuje się w leczeniu zachowawczym (np. wypełnienie ubytku zęba lub odbudowa zęba), zabiegach endodontycznych (tzw. leczeniu kanałowym), protetyce, a także chirurgii i stomatologii estetycznej. Do gabinetu można więc zgłosić się niemal z każdym problemem.

Gabinet stomatologiczny Kraków – co może zauważyć dentysta?

Choć stomatolog leczy głównie zęby, wizyta u niego może być dobrym tropem do zdiagnozowania innych przypadłości. Do dentysty można przyjść nie tylko z bólem zęba lub podrażnieniami dziąseł. Warto wiedzieć o tym, że stomatolog może rozpoznać inne choroby i np. skierować do neurologa w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki. Co więcej, nierzadko to właśnie w gabinecie dentystycznym pacjent dowiaduje się, że uporczywe bóle głowy lub nadmierne napięcie szczęki i żuchwy, na które inni lekarze rozkładali ręce i nie potrafili pomóc, wynikają z nieodpowiedniego ułożenia zębów, ubytków lub wyżynającej się ósemki. Na podstawie wyglądu języka można też wysnuć podejrzenia co do konkretnej ogólnoustrojowej jednostki chorobowej. Przykładowo, biały nalot może sugerować zakażenie grzybicze, które często pojawia się przy osłabieniu odporności organizmu. Gabinet stomatologiczny Kraków zatrudnia wyszkolonych pracowników, z odpowiednim doświadczeniem żeby rozpoznać chorobę.