eko szczoteczki do zębów, dentysta

W jakich sytuacjach należy zapisać się na wizytę do stomatologa?

Zdrowie i uroda

Coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to coś, o czym pamięta wielu ludzi. Niestety, część z nich zapomina o tym jak ważne jest regularne chodzenie do dentysty, co powoduje, że do gabinetu stomatologicznego trafia z zębami w kiepskim stanie.

Kiedy należy wybrać się do dentysty w Opolu?

Duże grono ludzi decyduje się na pójście do specjalisty dopiero w momencie, gdy pojawi się uciążliwy ból zęba. To błąd, ponieważ zwlekanie z wizytą u stomatologa może prowadzić nie tylko do zwiększenia dolegliwości bólowych, lecz również do różnych chorób. Warto odwiedzić gabinet stomatologiczny Opole w przypadku, gdy pojawi się choćby niewielki ból zęba. Na wizytę warto zapisać się również wtedy, gdy dziąsła są zaczerwienione, lub jeśli w trakcie szczotkowania zębów na szczoteczce pojawią się ślady krwi.

Niepokojącym objawem jest także odczuwanie przeszywającego bólu, zwłaszcza w trakcie spożywania zimnych, ciepłych, lub kwaśnych posiłków – takie objawy mogą wskazywać na nadwrażliwość zębów. Również ból odczuwany w trakcie spożywania twardych produktów spożywczych powinien wzbudzić niepokój. Nawet w przypadku braku któregokolwiek z opisanych objawów, warto zapisać się na wizytę kontrolną do specjalisty. W jej trakcie stomatolog Opole będzie miał możliwość sprawdzenia stanu zębów, dziąseł, a także przekonania się, czy pojawia się kamień nazębny.

Jakie zabiegi wykonać u stomatologa w Opolu?

W dobrym gabinecie dentystycznym oferowane są różne zabiegi. Sporo z nich warto regularnie wykonywać, aby mieć zdrowe i pięknie wyglądające zęby. Na uwagę z pewnością zasługuje skaling. Podczas tego zabiegu stomatolog Opole usuwa kamień znajdujący się przy dziąsłach oraz w przestrzeniach międzyzębowych.

Popularnością cieszy się również piaskowanie, dzięki któremu z zębów usunięty zostaje osad, a także nieestetyczne przebarwienia, które zwykle występują u osób pijących dużo kawy oraz herbaty. Często dentyści w Opolu sugerują, by po piaskowaniu wykonać polerowanie zębów. Po tym zabiegu powierzchnia płytki jest dokładnie wygładzona, dzięki czemu nie osadzają się na niej różnego rodzaju substancje, które z czasem mogłyby wywoływać pojawienie się nieestetycznego nalotu.