gabinet stomatologiczny

Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog?

Zdrowie i uroda

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że chirurg stomatolog Łomża, stomatolog to dwa zupełnie inne zawody. Warto wiedzieć, że kompetencje wspomnianego chirurga stomatologa mają inną specyfikę w porównaniu do zwykłego dentysty. Chirurgia stomatologiczna Łomża jest zdecydowanie szerszą dziedziną niż mogłoby się wydawać.

Kiedy rekomendowane jest skorzystanie z chirurgii stomatologicznej?

Chirurg stomatologii wykonuje przede wszystkim usuwanie ósemek Łomża, zębów mlecznych czy zatrzymanych. Ponadto do jego obowiązków trzeba zaliczyć nacinanie ropnia, wstawianie implantów zębowych. Nie wszyscy wiedzą, że chirurg stomatolog Łomża zajmuje się także nowotworem wargi. Oczywiście nie ogranicza się tylko do leczenia chorób związanych z zębami. Opiekuje się bowiem nerwem trójdzielnym.

Wśród licznych zadań chirurga stomatologii trzeba także wymienić odbudowę tkanek czy likwidację stanów zapalnych. Oczywiście obowiązkiem osoby wykonującej omawiany zawód jest także odpowiednie przygotowanie pacjenta do leczenia protetycznego. Warto wiedzieć, że w gabinecie chirurga odbywają się także zabiegi związane z podcinaniem wędzidełek języka czy warg.

Czym dokładnie różni się chirurgia stomatologiczna Łomża od chirurgii szczękowej?

Warto wiedzieć, że chirurgia szczękowa i stomatologiczna mają wspólne obszary. Należy jednak zaznaczyć, że wspomniana chirurgia szczękowa jest zdecydowanie szersza. Zajmuje się bowiem chirurgią onkologiczną czy urazową w większym zakresie od stomatologicznej.

Godny uwagi jest również fakt, że chirurdzy szczekowi zajmują się zaburzeniami rozwojowymi, a także wadami wadami czaszkowo-twarzowo-szczękowo-zgryzowymi. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny możliwe jest zminimalizowanie lub zniwelowanie licznych wad rozwojowych. Ponadto w gabinecie chirurgów szczękowych dokonywane są korekcje rysów twarzy. Można także wyleczyć stany zapalne, które występują na szyi i w okolicach twarzy.

Usuwanie ósemek Łomża

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie przeprowadzona ekstrakcja jest praktycznie bezbolesna. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najlepszym czasem na usunięcie omawianych ósemek to wiek 16-22 lata. Warto wiedzieć, że zabieg powinien być wykonany przy pełnym zdrowiu pacjenta.

Wtedy nie tylko gojenie będzie przebiegało najszybciej, ale również zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań związanych z gojeniem. Trzeba zaznaczyć, że zabiegi usunięcia ósemek muszą być poprzedzone dokładną diagnostyką, której może dokonać chirurg stomatolog Łomża.