piękny uśmiech, stomatolog

Stomatologia XXI wieku – piękne i zdrowe zęby bez wysiłku

Zdrowie i uroda

Mawia się, że piękno wymaga wyrzeczeń i wysiłku, ale jeśli chodzi o zęby, wcale tak nie jest. Oczywiście minimum działania jest niezbędne, przede wszystkim jeśli chodzi o codzienną higienę i pielęgnację jamy ustnej, a także systematyczne wizyty u stomatologa. Warto jednak wiedzieć, że współczesna stomatologa Łódź znacząco ułatwia dbanie o zęby. W jaki sposób?

Zapobiec próchnicy

Jak zapobiegać próchnicy? Wiadomo: trzeba codziennie myć zęby, najlepiej po każdym posiłku, unikać cukru, a także dbać, by dostarczać swojemu organizmowi wapnia, fluoru i fosforu. Nie są to jednak jedyne możliwości. Warto też wdrożyć rozwiązania, jakie może zaproponować stomatolog Łódź, a jakie często są pomijane, z wielką szkodą. Zabiegi profilaktyki stomatologicznej warto polecić zwłaszcza osobom mającym z natury słabe szkliwo i przez to podatnym na próchnicę, jednak oddadzą wielkie zasługi każdemu, kto chce dobrze zadbać o zdrowie swoich zębów. Dentysta Łódź może zaproponować lakowanie, lakierowanie zębów, fluoryzację czy też remineralizację szkliwa – w przypadku, gdy doszło do jego osłabienia, na przykład na skutek inwazyjnego wybielania zębów. Takie zabiegi istotnie wzmacniają szkliwo i pomagają chronić zęby przed próchnicą, a przy tym, co ważne, są zupełnie nieuciążliwe i nie kosztują wiele.
Jeśli wesprze się własne wysiłki o takie działania, można praktycznie mieć pewność, że zęby pozostaną zdrowe. To zaś pomaga uniknąć nie tylko bólu i problemów, ale też wydatków na leczenie.

Piękne zęby w kilka chwil

Stomatologia Łódź wiele uwagi poświęca też estetyce uzębienia, gdyż dziś mało komu wystarcza już tylko to, by zęby były zdrowe (choć oczywiście to jest najważniejsze). Co stomatolog Łódź może poradzić w zakresie poprawy estetyki zębów? Rozwiązań jest mnóstwo, dobiera się je zatem pod kątem potrzeb i oczekiwań pacjenta. Najczęściej wskazywane zabiegi to oczywiście wybielanie i licówki, ale w grę wchodzi mnóstwo innych rozwiązań. Stomatologia Łódź może zaproponować między innymi odbudowę zębów uszkodzonych i startych, czy to na skutek wieku, czy bruksizmu, który jest popularniejszym problemem niż może się wydawać. W tym przypadku można przy okazji zdecydować się na wykonanie szyny relaksacyjnej. Dentysta Łódź często wykonuje też piaskowanie i skaling – zabiegi mające na celu usunięcie kamienia nazębnego i innych osadów. Kiedy zaś ma się naprawdę niestandardowe potrzeby, wystarczy udać się do renomowanego gabinetu stomatologicznego w Łodzi, by wykonać na przykład plastykę dziąseł czy zamknięcie diastemy.