stomatolog, dentysta,

Czym zajmuje się ortodonta?

Zdrowie i uroda

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym zajmuje się ortodonta Gdynia Orłowo. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to specjalista, który zajmuje się bardzo wieloma czynnościami, jeśli chodzi o kondycję zgryzu. Dzięki usługom ortodonty wielu pacjentów może odzyskać estetykę uśmiechu.

Ortodonta Gdynia Orłowo – kto może skorzystać z jego usług?

Wszystkie osoby, które zauważają u siebie wady zgryzu, powinny jak najszybciej umówić wizytę u ortodonty. Sygnałem alarmowym jest stan, kiedy po zamknięciu ust zęby nie dotykają się wzajemnie, bądź też zęby górne zakrywają dolne. Zdarza się także, że między zębami występują znaczne szpary bądź też zęby wychodzą poza prawidłową linię. Jeśli pacjent zauważył u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy związane z wyglądem żuchwy bądź też szczęki, również powinien odwiedzić gabinet ortodontyczny.

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, w jaki sposób przygotować się do wizyty u ortodonty. Otóż, najważniejsze jest dokładnie wyszczotkowanie zębów przed konsultacją. W trakcie pierwszej wizyty specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, podejmując decyzję o tym, jak będzie wyglądało dalsze leczenie. Aby ortodonta mógł zdecydować się na konkretną metodę, pacjent zapewne będzie musiał wykonać zdjęcie RTG.

Aparat ortodontyczny Gdynia – jak wygląda leczenie?

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj przebiega z wykorzystaniem aparatu stałego. Jest on przeznaczony do ciągłego noszenia, zarówno u dorosłych, jak i młodzieży. Czasem specjalista decyduje się na skorzystanie z aparatu ruchomego, który nosi się na zębach zaledwie kilka bądź też kilkanaście godzin dziennie. Aby założyć aparat ortodontyczny Gdynia należy spełnić kilka warunków.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego bardzo ważne jest oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Zazwyczaj wykonuje się również usunięcie kamienia nazębnego, a także zabezpieczenie powierzchni zębów przy pomocy preparatu z fluorem.

Leczenie ortodontyczne w przypadku, kiedy problemem są nadmiernie stłoczone w jamie ustnej zęby, zazwyczaj kończy się w ekstrakcją. Ten zabieg wykonuje się jednak dopiero wtedy, kiedy niemożliwe jest zastosowanie innych metod leczenia.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każda osoba, która rozpoczęła leczenie ortodontyczne, będzie skazana na częste odwiedzanie gabinetu specjalisty. Tylko w ten sposób można monitorować przebieg leczenia, a także ewentualnie regulować i czyścić aparat.