zdrowe zęby, wizyta w klinice stomatologicznej

Gabinet stomatologii estetycznej Pabianice – korony i mosty zębowe

Zdrowie i uroda

Warto zachować piękny i zdrowy uśmiech przez całe życie. Jednak czasami naturalne zęby psują się i muszą zostać usunięte. Ubytki można jednak bardzo dobrze odbudować przy użyciu koron i mostów zębowych. Czym różnią się one od siebie?

Korony zębowe Pabianice

Korona zębowa stosowana jest w przypadku odbudowy pojedynczego zęba. Najczęściej korony zębowe Zduńska Wola stosowane są po leczeniu kanałowym. Takie rozwiązanie jest niezwykle estetyczne i pozwala normalnie funkcjonować.

Korona nakładana jest na zęba, który jest słaby i nie wygląda dobrze. Można także założyć koronę na implant, który zastępuje korzeń zęba. Wówczas tytanowa śruba wkręcana jest w kość szczęki, na którą nakładana jest korona. Korony zębowe Pabianice mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo często pacjenci decydują się na korony ceramiczne, które niczym nie odbiegają od naturalnych zębów i są bardzo wytrzymałe.

Mosty zębowe Łask

Mosty zębowe są świetną alternatywą dla protez. Uzupełniają one ubytki przy pomocy naturalnych zębów lub implantów. Most złożony jest z przęseł i filarów, na których osadzone są korony. Tymi filarami mogą być właśnie zęby, które jeszcze są zdrowe lub implanty. Przęsła natomiast są sztucznymi zębami, które niwelują ubytki w uzębieniu.

Mosty zębowe Łask wykonywane są z różnych materiałów tak jak w przypadku koron zębowych. Najtrwalsze i najbardziej przypominające naturalne zęby są mosty wykonane w pełni z ceramiki. Charakteryzują się one dużą odpornością na obciążenia.

Mosty czy korony zębowe Zduńska Wola – co wybrać?

Zarówno korony, jak i mosty stosuje się w stomatologii estetycznej, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Najlepiej decyzję o wyborze konkretnej metody leczenia skonsultować ze stomatologiem protetykiem, który zaleci optymalne rozwiązanie.

Korony najczęściej zakładane są na istniejące zęby, które są zbyt słabe lub mało estetyczne. Stosowane są także przy odbudowie zęba po leczeniu kanałowym. Most najczęściej zakładany jest w przypadku luki w łuku zębowym. Każdy przypadek należy skonsultować indywidualnie. Dodatkowo warto wybrać koronę czy most wykonany z ceramiki do uzupełnienia braków w przedniej części łuku zębowego. Taka opcja jest oczywiście droższa, jednak efekty estetyczne są niesamowite. Dodatkowo ceramiczne korony i mosty są dużo trwalsze od pozostałych.