dentysta, ortodonta

Ortodonta bez tajemnic

Zdrowie i uroda

Wada zgryzu stała się powszechnym problemem wśród starszych i tych znacznie młodszych. Uśmiech jest swego rodzaju wizytówką każdego z nas. Z tego powodu ważne jest, by odpowiednio wcześnie skorzystać z pomocy specjalisty.

Ortodoncja Poznań

Poznań to duże miasto, w którym bez większych problemów znajdziemy wiele gabinetów dentystycznych, w których przyjmują najlepsi specjaliści. Zazwyczaj rodzicom wydaje się, że problem wady zgryzu nie dotyczy ich dziecka, przecież ma piękne, równe zęby mleczne. Problem jednak pojawia się, gdy mleczaki zostają zastąpione przed zęby stałe. Te często rosną w dowolnych dla siebie kierunkach, powodując chaos w jamie ustnej.

Ortodoncja dziecięca Poznań

Chcąc dokonać najlepszego wyboru warto skorzystać z porad innych. W Internecie można bez problemu zapoznać się z opiniami innych na temat danego fachowca i tym samym zdecydować się na dany gabinet stomatologiczny. Warto zasięgnąć rady także u rodziny, bądź znajomych. W końcu z problemami ortodontycznymi zmaga się coraz więcej osób, więc może właśnie ktoś z naszych bliskich jest w stanie polecić nam odpowiedniego lekarza.

Ortodonta Poznań

Jeśli dokonamy już wyboru i umówimy się na wizytę, możemy spodziewać się kilku rzeczy. Z pewnością ortodonta zaleci wycisk szczęki, by odpowiednio dopasować aparat ortodontyczny. Jeśli tego wymagają zęby zostanie założony aparat czasowy, bądź stały. Czym różnią się one od siebie? Aparat czasowy można w dowolnej chwili zdjąć lub założyć. Jest też refundowany, co z pewnością jest ważną zaletą. Aparat stały często powoduje u pacjentów dyskomfort i ból szczęki. Wymaga od osoby, która go znosi dużej samodyscypliny, ponieważ mając stały aparat ortodontyczny trzeba wiele czasu poświęcić prawidłowej higienie jamy ustnej. Oczywiście to ortodonta Poznań zdecyduje jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla pacjenta. Bywa też tak, że pacjent ma wiele przeciwwskazań do noszenia aparatu stałego. Wtedy jedyną opcją pozostaje aparat czasowy, jednak może być on przyznawany tylko dzieciom do pewnego roku życia.

Z dbaniem o piękny i równy uśmiech nie ma większego problemu, jeśli tylko bardzo się chce. Zęby są wizytówką każdego z nas, dlatego warto prawidłowo o nie zadbać, by móc bez przeszkód śmiać się pełnym uśmiechem. Bez uczucia wstydu i dyskomfortu, które często są wywoływane przez krzywe zęby.