Pobieranie treści z YouTube

Pobieranie treści z YouTube – główne zagadnienia

Technologia

Pobieranie treści z YouTube to kwestia wywołująca sporo wątpliwości. Osoby korzystające z serwisu zadają sporo pytań odnośnie tego tematu. Czy pobieranie piosenek z YouTube jest legalne?Jak ściągnąć film na dysk?

Pobieranie filmów z YouTube coraz popularniejsze

Większość internautów z pewnością nieraz korzystała z zasobów YouTube. W serwisie każdego dnia umieszczane są setki tysięcy nowych nagrań. Wiele z nich cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza jeśli ich autorami są znane osobistości świata filmu, sportu czy muzyki. Czasem zdarza się jednak, że dane nagranie zostaje po pewnym czasie usunięte przez twórcę lub sam portal, a użytkownicy tracą do niego dostęp. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszy się pobieranie treści z YouTube na własny komputer lub telefon. Rozwiązanie to ma również inne atuty. Przede wszystkim daje szansę na szybki, nieograniczony niczym dostęp do ulubionego utworu czy filmu. Po pobraniu można pozwolić sobie na oglądanie nagrania w dowolnym momencie i nie trzeba martwić się o posiadanie łącza internetowego. Odtwarzanie filmu w telefonie czy laptopie jest wtedy możliwe nawet poza zasięgiem sieci.

Pobieranie piosenek z YouTube – czy legalne?

Chociaż pobieranie treści z YouTube ma z pewnością wiele korzyści, trzeba również zastanowić się, czy takie działanie nie jest niezgodne z prawem. W serwisie umieszczane są przecież rozmaite utwory, których autorzy nie chcieliby być okradani z własnej twórczości. W przypadku, gdy użytkownik pobierze jakąś piosenkę, teledysk czy film, a następnie przekaże go innym osobom np. poprzez portale społecznościowe lub własny kanał na YouTube, wówczas łamie przepisy mówiące o prawie autorskim. Krótko mówiąc – zakazane jest rozpowszechnianie takich plików, zwłaszcza dla uzyskania korzyści finansowych. Jednak zupełnie inaczej wygląda ta kwestia, jeśli utwory zostają na dysku internauty i są wykorzystywane przez niego jedynie do celów osobistych. Wówczas pobieranie piosenek z YouTube jest legalne.

Sposoby na pobieranie filmów z YouTube

Pewnie część osób zada pytanie, jak pobrać plik z serwisu. Nie jest to wcale skomplikowane – można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykupienie YouTube Premium, czyli specjalnej usługi, która oferuje taką możliwość. Druga metoda to skorzystanie z witryn do tego przeznaczonych – wystarczy umieścić w odpowiednim okienku link do danego filmu i „ściągnąć” go na dysk. Równie popularne są także bezpłatne programy i wtyczki do pobierania filmów z YouTube. Wiele z nich pozwala od razu konwertować pliki na wybrany format.