uprawnienia energetyczne, SEP

Uprawnienia energetyczne g2 – czy naprawdę warto je zdobyć?

Technologia Przemysł

Uprawnienia energetyczne g2 w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Praktycznie w całej Europie można zaobserwować olbrzymi deficyt specjalistów w zawodach technicznych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że pracodawcy zgłaszają bardzo duże zapotrzebowanie na doświadczonych fachowców.

O czym należy pamiętać?

Uprawnienia energetyczne g2 zdobyte w Polsce honorowane są oczywiście we wszystkich krajach UE. Zatrudnienie można zdobyć również w Szwajcarii i państwach, które należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zapisanie się na szkolenia SEP i zdobycie stosownych uprawnień jest doskonałą inwestycją we własny rozwój. Koszty inwestycji bardzo szybko się zwrócą. Wielu specjalistów z branży na każdym kroku wyraźnie zaznacza, że uprawnienia g2 dają praktycznie 100% gwarancję zatrudniania przez kilkanaście najbliższych lat. Uprawnienia cieplne mogą okazać się doskonałą propozycją dla tych osób, które obecnie są mocno zagrożone utratą pracy. Wiele profesji wymiera, dlatego też przebranżowienie się jest naprawdę dobrym krokiem.

Co dają uprawnienia cieplne?

W Polsce tak samo zresztą jak w całej Unii Europejskie przepisy wymuszają na pracodawcach, aby specjalistyczne prace wykonywały wyłącznie osoby posiadające stosowne uprawnienia g2. Jak łatwo się domyślić między innymi dlatego też znacząco rośnie zapotrzebowanie na certyfikowanych fachowców. Dzięki uprawnieniom zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć zatrudnienie nawet wtedy, gdy nie posiadamy żadnego doświadczenia zawodowego. Posiadając uprawnienia SEP można oczywiście legalnie wykonywać prace elektryczne, które związane są bezpośrednio z eksploatacją i instalacją urządzeń elektrycznych. Poszerzając swoje możliwości zawodowe znacząco zwiększa się konkurencyjność na rynku. Uprawnienia cieplne są dobrym wyborem również dla tych osób, które w najbliższym czasie planują uruchomić własny biznes.

Czy warto?

Elektrykom bez uprawnieni SEP bardzo trudno jest pozyskać zlecenia i znaleźć rzetelnego pracodawcę. Żaden przedsiębiorca nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy na przykład na zatrudnienie zewnętrznej firmy, która oferuje wykonanie pomiarów elektrycznych. Z ekonomicznego punktu widzenia zdecydowanie lepszym wyborem będzie zatrudnienie własnego elektryka z uprawnieniami.