wizyta u stomatologa

Bezbolesna wizyta u stomatologa – czy to możliwe?

Zdrowie i uroda

Lęk przed dentystą czasem jest na tyle paraliżujący, że pacjent rezygnuje z wizyt w gabinecie, poważnie narażając swoje zdrowie. Warto jednak pamiętać, że obecnie zabiegi stomatologiczne nie są już traumatycznym przeżyciem. Klinika dentystyczna Wolsztyn zapewnia możliwość bezbolesnego leczenia schorzeń jamy ustnej.

Dentysta a mity

Mimo doskonałych metod wciąż funkcjonuje mit odnośnie ogromnego cierpienia na fotelu dentystycznym. Dorośli pacjenci często pamiętają czasy swojego dzieciństwa, gdy jeszcze metody działania stomatologów były dość kiepskie, podobnie zresztą jak aparatura czy materiały. Z tego powodu niejednokrotnie opowiadane są rozmaite historie, które mają za zadanie wywołać u innych jeszcze większe przerażenie. Warto jednak raz na zawsze obalić mit dotyczący bólu u stomatologa. Jeśli korzysta się z usług renomowanych gabinetów (np. Dentysta Wolsztyn), wówczas nie należy obawiać się cierpienia ani dyskomfortu w czasie zabiegów.

Znieczulenie – standard XXI wieku

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie poważny gabinet, w którym nie stosuje się znieczulenia miejscowego na czas zabiegów związanych np. z zakładaniem plomb i koron, ekstrakcją zęba czy leczeniem kanałowym. Stomatolog Wolsztyn to przykład gabinetu, w którym znieczulenie jest normą i standardem. Dzięki temu pacjent zupełnie nie odczuwa bólu ani żadnego innego rodzaju uciążliwości. Co ważne – dziś możliwości w tym zakresie są naprawdę bardzo szerokie z uwagi na różne typy znieczulenia. Dentysta Wolsztyn dysponuje nowoczesnymi środkami, które pomagają pacjentom spokojnie przetrwać wszystkie zabiegi. Mogą mieć one postać preparatów nakładanych powierzchniowo (czyli np. żelów znieczulających) lub leków podawanych w zastrzyku. O wyborze konkretnego środka decyduje rodzaj zabiegu, próg bólu pacjenta oraz stopień wrażliwości jego zębów. Decyzja podejmowana jest przez specjalistę w porozumieniu z pacjentem.

Stomatolog Wolsztyn – bezbolesne zabiegi stomatologiczne

Znieczulenie to podstawa, aby pacjent czuł się bezpiecznie i pewnie. Podawanie odpowiedniego środka sprawia, że zabieg przeprowadzany jest w sposób komfortowy dla obu stron. Klinika dentystyczna Wolsztyn oferuje pacjentom środki skutecznie zwalczające jakiekolwiek dolegliwości bólowe, jednak to nie wszystko. Na brak cierpienia wpływa również nowoczesny sprzęt, który pozwala przeprowadzić zabiegi we właściwych warunkach, bazując na najnowszych metodach szybkiego leczenia. Dzięki temu zabiegi w wolsztyńskiej klinice dentystycznej są przeprowadzane w krótkim czasie, co również zmniejsza dyskomfort i strach.