dentysta

Dlaczego warto chociaż raz do roku chodzić do dentysty?

Zdrowie i uroda

Szczecin to miasto, którego mieszkańcy zdecydowanie coraz bardziej dbają o siebie. Niestety jednak wiele osób ciągle zapomina, że dentysta Szczecin to specjalista, którego każdy powinien widzieć co najmniej raz do roku, oczywiście jeśli chce mieć naprawdę piękny uśmiech. Dlaczego jest to tak istotne?

1) piękny uśmiech to ozdoba każdej twarzy

Przede wszystkim, warto tu powiedzieć, że piękny uśmiech to zdecydowanie ozdoba absolutnie każdej twarzy. Nie dbając o niego, bardzo szybko narażamy się na niezbyt estetyczny wygląd. Dlaczego jednak stomatolog Szczecin musi być widziany aż raz do roku? Przecież chyba każdy czuje, kiedy coś zaczyna się dziać nie tak z zębami?

Otóż właśnie niestety nie do końca. Co jest istotne, to fakt, że tak naprawdę czujemy ubytek w zębie dopiero wtedy, kiedy zostanie podrażniony nerw. Wcześniej zaś nic nie czuć. Co więcej, czasem ból jest na tyle słaby albo u danej osoby nerwy są tak głęboko, że problem z zębem zaczyna być wyczuwalny naprawdę bardzo późno. Nawet dopiero wówczas, kiedy zostaje już w zasadzie tylko leczenie kanałowe danego zęba.

Wracając jednak do kwestii estetyki – klinika dentystyczna Szczecin musi być odwiedzana co najmniej raz w roku po to, aby szybko wykryć takie nie dające wielu dolegliwości ubytki i inne choroby zęba.

2) zdrowe zęby to zdrowy organizm

Każdy stomatolog Szczecin także na pewno podkreśli, że chore zęby to zagrożenie w zasadzie dla całego organizmu. Z jakiego powodu? Otóż niestety okazuje się, że zęby mogą powodować miejscowy stan zapalny, a także nawet być przyczyną bardzo poważnych dolegliwości, takich jak, chociażby zapalenie mięśnia sercowego albo reaktywne zapalenie stawów.

W związku z tym naprawdę lepiej jest raz na rok odwiedzić miejsce, jakim jest klinika dentystyczna Szczecin niż potem borykać się często z bardzo poważnymi dolegliwościami.

3) profilaktyka jest tańsza

na koniec warto zaznaczyć jeszcze jedną, ważną sprawę. Otóż dentysta Szczecin, w momencie kiedy dojdzie do konieczności leczenia kanałowego albo też innego leczenia, to naprawdę nie jest wcale taka tania sprawa. Wydatki na leczenie zębów, a już na wstawienie nowego w miejsce dawnego są naprawę bardzo znaczne.

Tymczasem profilaktyka jest znacznie tańsza. Regularne wizyty u dentysty celem oceny stanu zębów i ewentualne naprawy drobnych ubytków naprawdę kosztują nieporównywalnie mniej niż lecenie zaawansowanych ubytków.

Podsumowując, naprawdę warto chodzić chociaż raz do roku do znajomego dentysty na przegląd stanu uzębienia i ewentualną jego naprawę.