zdrowe zęby, dentysta, wypełnienie, plomba

Wypełnienie inlay

Zdrowie i uroda

Wypełnienia inlay/onlay oferowane są w wielu renomowanych klinikach na terenie całego kraju. Dostępne są w przystępnych cenach. Warto dowiedzieć się, czym się charakteryzują tego typu wypełnienia.

Czym są wypełnienia inlay/onlay?

Inlay/onlay to wkłady, a ponadto nakłady koronowe, które są świetną alternatywą dla standardowych dużych wypełnień. Istotne jest to, że są to nowoczesne wypełnienia, które skutecznie wzmacniają ząb, a dodatkowo umożliwiają odbudowę anatomicznego kształtu zęba. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w obecnych czasach. Wkłady inlay/onlay są bardzo trwale oraz odporne na ścieranie. Wykonuje się je na podstawie wycisków zębów, a kolejno umieszczane są w miejsce ubytków przy zastosowaniu kleju. Bardzo dużo osób zastanawia się, jaka jest różnica pomiędzy wkładem inlay oraz onlay. Okazuje się, że mowa tutaj o rozwiązaniu, które przypomina korony. Inlay oznacza wkład, a onlay nakład. Trzeba wiedzieć o tym, że w obu przypadkach ząb odbudowywany jest przy zastosowaniu porcelanowego bądź kompozytowego elementu, który ma zastąpić koronę zęba. Obecnie takie rozwiązanie jest oferowane w większości gabinetów stomatologicznych w Polsce. W przystępnej cenie można przywrócić piękny oraz zdrowy uśmiech. Dlatego coraz więcej pacjentów wybiera rozwiązanie inlay/onlay.

Wypełnienie onlay

Warto zaznaczyć, że nakład onlay jest stosowany do innego typu ubytków. W przypadku, gdy ubytek jest spory, określa się go mianem overlay. Istotne jest to, że onlay odtwarza nie tylko powierzchnie żującą, ale także guzki. Natomiast nakład overlay odtwarza całe guzki oraz powierzchnie boczne stykające się z resztą zębów. Wiele osób zastanawia się, na który rodzaj wypełnienia najlepiej będzie się zdecydować. Okazuje się, że wypełnienia inlay – onlay to nowoczesny typ wypełnienia i nierzadko jest lepszym rozwiązaniem niż klasyczna plomba. Bardzo istotne jest to, że nakłady oraz wkłady wzmacniają ząb, co dotyczy przede wszystkim nakładek onlay oraz overlay. Nie wolno zapomnieć również o tym, że istotny jest tu fakt, iż dzięki nim siły nacisku podczas gryzienia rozkładają się równomiernie. Z tego powodu wypełnienia tego typu skutecznie zmniejszają ryzyko uszkodzenia zęba, co powinno być kwestią priorytetową dla każdego. Warto wiedzieć o tym, że wypełnienia zębów w tej formie oferowane są w wielu klinikach stomatologicznych.