dentysta, narzędzia stomatologiczne

Stomatologia nie taka straszna

Zdrowie i uroda

O tym, że o zęby trzeba dbać, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego więc tak wielu Polaków ma wręcz katastrofalny stan uzębienia (choć stopniowo się to zmienia)? Z pewnością jednym z ważniejszych czynników mających na to wpływ jest nie co innego jak… strach przed dentystą. Nie można się temu dziwić, takie wizyty nie należą do przyjemnych, wiele osób obawia się też, że lekarz będzie krytykował ich zaniedbania, samo siedzenie przez dłuższy czas z otwartymi szeroko ustami nie jest łatwe i przyjemne. Jeśli jednak chodzi o ból i dyskomfort, dziś zdecydowanie nie ma się czego bać, nawet gdy chodzi o najpoważniejsze zabiegi, jakie może zaproponować chirurg stomatolog Tychy.

Usuwanie bez bólu

Jednym z najpoważniejszych zabiegów stomatologicznych, jak i najmniej lubianym, a jednocześnie często wykonywanym, jest oczywiście usuwanie zębów. Trudno znaleźć osobę, która nie musiałaby choć raz mieć przeprowadzonej takiej procedury, dotyczy to choćby osób w podeszłym wieku, chcących wykonać protezę. Chirurg szczękowy Tychy bardzo często wykonuje też zabiegi polegające na usuwaniu ósemek, czyli zębów mądrości. Pozbywanie się ich zwykle jest dużo bardziej skomplikowane niż usuwanie wszystkich innych zębów, choćby ze względu na ich położenie – daleko w jamie ustnej. Właśnie z tego względu zabiegi takie wykonuje specjalista – chirurg dentysta Tychy, a nie “zwykły” stomatolog.

Niezależnie jednak od tego, jakiego lekarza się odwiedzi i który ząb chce się wykonać, można mieć pewność, że nie będzie to wiązało się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Na gwarancję taką pozwalają silne znieczulenia. W przypadku szczególnie skomplikowanych zabiegów, na przykład zębów wyrastających pod nieodpowiednim kątem, może nawet zachodzić potrzeba nacięcia i zszycia dziąsła. Takie zabiegi, które przeprowadzić może tylko chirurg stomatolog Tychy, także są zupełnie bezbolesne i jeśli lekarz jest doświadczony, nawet po zabiegu, po ustaniu znieczulenia, dolegliwości bólowe mogą nie wystąpić.

Skomplikowane zabiegi? Żaden problem!

Współczesna stomatologia jest mocno rozwinięta, więc nie tylko usuwanie zębów, nawet zatrzymanych, jest fraszką, ale też zastępowanie utraconych. Chirurg dentysta Tychy czy specjalista implantolog oferują wszczepianie implantów, czyli uzupełnień, które idealnie zastępują naturalne, utracone zęby.